VAN HET BESTUUR De zomerperiode is voor de bestuurders van de Vereniging Stad en Lande niet de drukste periode van het jaar. Dat wil echter niet zeggen dan men stilzit! Er zijn zaken die voortdurend de aandacht nodig hebben, en andere waarbij opeens een alarmbelletje gaat rinkelen. Ik noem u van elk een voorbeeld: 1De ontwikkelingen rond het Zierikzeese Schuur- beque Boeije-project gaan door. De voorlopige sloopvergunning is aangevraagd. Een eerste signaal betreffende dit project is door onze Vereniging afgegeven. Wij hebben hiermee grote moeite, maar mogen in deze fase nog geen bezwaar aantekenen. 2. Het plan 'Innovation Island', ons voorgesteld als 'niet bedreigend voor de streek'. Maar bij het zien van de plannen slaat toch de schrik om het hart: twee jachthavens uitgebreid met 300 lig plaatsen; voor Zonnemaire een plan, voor Capelle idem Het zijn nu nog plannen, maar gezien de positieve opstelling van het gemeentebestuur is het toch zaak om zeer alert te blijven. De Commissie Planologie van de Vereniging heeft het nodig gevonden om nu tot een 'lange ter mijnvisie' voor Schouwen-Duiveland te komen. In samenwerking met het bestuur heeft de Commissie een conceptnota dienaangaande opgesteld, die u bij dit nummer van Stad en Lande als bijlage tegen komt. Dit concept wil het bestuur in een extra ledenvergadering graag met u bespreken! De ver gadering zal plaatsvinden op vrijdag 25 november aanstaande om 20.00 uur in het MFC-gebouw aan de De Huybertstraat in Zierikzee. Uw aanwezig heid wordt zeer op prijs gesteld! De Najaarsvergadering wordt gehouden op vrij dag 18 november aanstaande in het Dorpshuls in Noordgouwe. De agenda van deze bijeenkomst vindt u hierbij. Er zal verslag worden uitgebracht van de 's middags reeds geschiede presentatie van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (editie 30), in de Commerciewerf in Zierikzee. Dit vanwege de artikelen over honderd jaar 'Kunst en Eer' en de Museumhaven aldaar. Na de pauze zal de heer Gerhard Mark van der Waal een inleiding met beelden verzorgen over het onderwerp 'De cul tuurhistorische hoofdstructuur van Zeeland', en dan specifiek gericht op Schouwen-Duiveland. Het gaat hierbij om een inventarisatie van allerlei cultuur historische gegevens in één totaalprogramma, waar van allerlei diensten gebruik kunnen maken. De details vindt u in de uitnodiging voor deze avond, maar vooral heel duidelijk in het artikel in de Provinciale Zeeuwse Courant van 27 september jongstleden (katern 'Buitengebied' pag 21). Wij hopen u in groten getale te mogen begroeten. En dan moet worden geëindigd met een droevige mededeling. Op 5 september 2005 overleed na een lange periode van ernstige ziekte mevrouw Jannie Bil-Roskam te Zierikzee. Jarenlang was zij zeer actief in de Commissie Streektaal. In de tijd van de vacature van secretaris heeft het bestuur haar nog gevraagd voor die functie, maar door naderende veranderingen in haar werkkring kon zij niets toezeggen. Niet lang daarna openbaarde haar ziekte zich. Wij wensen ook langs deze weg haar echtgenoot en kinderen veel sterkte bij het verwerken van het verlies. Mogen vele goede, fijne herinneringen aan een lieve en enthousiaste vrouw en moeder hun tot troost zijn. Hans Erbrink, voorzitter 2

Stad en lande | 2005 | | pagina 4