Het was tot de verwerving van het album amicorum in de zomer van vorig jaar, niet bekend dat Jans grootvader eveneens een kunstenaar uit liefhebberij was. Door de vondst kan een niet-noemenswaardig onderbroken reeks van zeven generaties artistiek actieve leden van de familie worden opgesteld, die uitgaat van de Haagse beeldend kunstenaar Wouter Willem Hoek (geb. 1984). Tussen de geboortejaren van de eerste en de laatste persoon van de reeks zit een periode van bijna twee eeuwen! De vroegere eigenaar van het album en de foto's, de Amsterdamse artiest Guillaume Dominique Hoek junior (geb. 1924), vertelde dat zijn vader eveneens pentekeningen heeft vervaardigd. Voor zover hem bekend bestaan van het oeuvre van deze Johannes Louis Melchior Carl Guillaume Hoek (1877-1958), in het dagelijkse leven chef de bureau bij een verzekeringsmaatschappij, echter geen voorbeelden meer. Van de botanische tekeningen van Jan Hoeks grootvader maternel Jan Gaykema Jacobsz. (1798-1875), die worden bewaard bij de Leidse vestiging van het Nationaal Herbarium Nederland, zullen na restauratie voorbeelden te zien zijn op de website www.nationaalherbarium.nl. Sander den Haan Geraadpleegde literatuur - 'Volkskunstenaars Jan en Piet Hoek te Bruinisse', in: Stad en Lande: Historische bijdragen en mededelingen van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland 113 (augustus 2005) pag. 16-21 (met fragmentgenealogie). Gezicht op de Amstel met de Blauwbrug in Amsterdam door Guillaume Dominique Hoek junior (geb. 1924) (lid generatie IV) (pentekening uitgegeven als prentbriefkaart ca. 1950familiearchief Hoek, part. bezit; Foto Verschoore Zierikzee) 16

Stad en lande | 2006 | | pagina 18