VERSLAG VAN DE VOORJAARSVERGADERING OP 21 APRIL 2006 Omstreeks 19.30 uur opent voorzitterJ. Chr. Erbrink de voorjaarsledenvergadering van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in het Multifunctioneel Centrum te Zierikzee. Hij heet iedereen hartelijk welkom. Door penningmeester C. L. van der Linde wordt, aan de hand van een schriftelijk financieel verslag, verantwoording afgelegd over het boekjaar 2005. Hij licht toe dat in dit jaar voor het tijdschrift eenma lig extra uitgaven zijn gedaan in de vorm van aan schaf van enveloppen. Het bestuur heeft als eerste aanzet een donatie van 1.000,00 gedaan aan de Stichting Steunfonds Stad en Lande. Ten behoeve van de Commissie Monumenten is ongeveer 3.000,00 extra uitgegeven in verband met een procedure tegen de sloopvergunning voor de geschenkwoningen aan de Grachtweg in Zierikzee. Vanuit de ledenvergadering wordt geadviseerd voortaan terughoudend om te gaan met het inhu ren van juridische bijstand, gelet op de beperkte financiële draagkracht van de Vereniging. De leden van de kascontrolecommissie, de heren Stigter en Van Eldik, tonen zich zeer tevreden over het werk van de penningmeester; daarop wordt deze gede chargeerd. De heer Van de Luitgaarden uit Brouwershaven wordt als nieuw lid van de kascon trolecommissie benoemd. Door de voorzitter van de Commissie Monumenten worden de jaarlijkse oorkondes uitgereikt als blijk van waardering voor een zorgvuldig uitgevoerde restauratie aan een monumentaal bouwwerk. Dit jaar zijn de oorkondes toegekend aan: - de familie Vis te Noordgouwe voor de restauratie van een landbouwschuur; - de heer M. Moermond te Noordwelle voor de res tauratie van een pand aan de Dorpsring te Noordwelle; - de familie Schoots te Haamstede voor de restaura tie van hun hofstede aan de Meeldijk. De familie Vis en de heer Moermond nemen de oor konde ter vergadering in ontvangst. De heer en mevrouw Schoots, die verhinderd zijn, zullen hun oorkonde in een later stadium in ontvangst nemen. De heer F. Babijn neemt wegens drukke werkzaam heden na enkele jaren van bestuurslidmaatschap afscheid. De voorzitter zegt hem namens de vereni ging hartelijk dank voor zijn waardevolle en opbou wende inbreng in de afgelopen jaren, in het laatste jaar nog bij de totstandkoming van het stuk "En/aren en bewaren". In de vacature-Babijn wordt, op voorstel van het bestuur, gekozen de heer M. van Stralen te Scharendijke, visserij-bioloog en voorzitter van de Commissie Planologie van de Vereniging. De heer P. F. Vleugel ontvouwt namens de Commissie Excursie de plannen voor de jaarlijkse excursie op 2 september 2006; het reisdoel is Oudenaarde en Doornik. Van de rondvraag wordt door enkele leden gebruik gemaakt, in het bijzonder voor het uitwisselen van standpunten over planologisch beleid. Na de pauze, waarin de mogelijkheid bestaat publi caties van de vereniging te kopen, houdt dr. H. van den Berge, neurochirurg te Rotterdam, een lezing over 'Tegels op Schouwen-Duiveland'. In een met lichtbeelden omlijst betoog voert hij de aanwezigen mee naar de oorsprong van de tegelbakkerijen (in Zuid-Europa) en de verdere ontwikkeling via Antwerpen naar de noordelijke Nederlanden. Hij onderscheidt verschillende 'scholen' en gaat in dit verband in op vondsten die zijn gedaan in oude woonhuizen en boerderijen op Schouwen- Duiveland, Na de lezing dankt de voorzitter alle aanwezigen voor hun komst. A. 5. Flikweert (notulist) 26

Stad en lande | 2006 | | pagina 28