ten, liedteksten en spreekwoorden bestond. In zijn nagelaten geschriften vinden we de in juni 1919 - niet lang voor de verbouwing en decoratie van het Zierikzeese café - genoteerde spreuken die in de gemiddelde gelagkamer nog altijd thuis horen, als "Honni soit qui mal y pense" schan de op hem die er slecht van denkt) en "Gehoond zij hij of zij die mij veracht". Door veranderingen in het interieur van De Biet zijn ook Hoeks versie ringen verdwenen. Dit jaar is in café De Biet besloten, de afbeeldin gen van de cherubijntjes zover mogelijk te herstel len. Door middel van uitsparingen in de wandbe- kleding werden de vliegende figuren 'ingelijst'. Kunstschilder Arie Roon uit Brouwershaven deed het herstelwerk. Hij is erg te spreken over de kwa liteit van de destijds gebruikte verf. en een replica van het boegbeeld van de Holland- Amerika Lijn: de zeemeermin waarvan er maai honderd bestaan. Geprobeerd wordt in De Biet, een gelegenheid met authentieke lambrisering, oude kale deuren, rolgordijnen en markiezen, eer Oudhollandse sfeer op te roepen. Voor de verdere aankleding van De Gekroonde Suikerbiet wordt gezocht naar foto's van het inte rieur in de periode ca. 1920 - ca. 1980. Bekend is dat vroeger weinig foto's van het caféleven wer den gemaakt, maar misschien dat er toch opna mes bestaan van speciale gelegenheden of van evenementen in het toen nog bloeiende vereni gingsleven. Alles is van harte welkom en zal een mooie plaats in het café krijgen. Robbert Roggeband Het café herbergt naast de geschilderde engeltjes en de porseleinen bierpomp (deze heeft in 1979 de voorpagina gehaald van het vakblad Misset Horeca), het Mechelse buffet, een schilderij van de op Schouwen bekende kunstenaar G. H. Breetvelt zie over hem: Sander den Haan, 'Volkskunstenaars Jan en Piet Hoek te Bruinisse', in: Stad en Lande 113 (2005) pag. 16-21. Alfabet In schrijf- en drukletters en de naam van Jan Hoek uit 1919 (familiearchief Hoek, part. bezit) 24

Stad en lande | 2007 | | pagina 26