I CURSUSSEN ZEEUWS ARCHIEF Uit de diverse periodes zijn fraaie bouwwerken overgebleven: het zestiende-eeuwse stadhuis, twee kerken, een synagoge, stukken stadsmuur, de beide gereformeerde theologische universitei ten. Vanaf de overzijde van de IJssel is er een prachtig uitzicht op de oude Hanzestad. drs. P. F. Vleugel Zicht op Kampen vanaf de overzijde van de IJssel, met de Boven- of Sint Nicolaaskerk (foto van webencyclopedie Wikipedia) I 'Wat staat daar? Paleografie voor beginners' Als u zich bezighoudt met genealogie of u doet onderzoek naar de geschiedenis van uw woon plaats of streek, dan komt u vroeg of laat in aan raking met oude archiefbronnen. Het lezen en begrijpen van oude documenten is vaak moeilijk Folio trouwboek van de Hervormde gemeente Brouwershaven 1653-1713 (Gemeentearchief Schouwen-Duiveland) en ingewikkeld. Maar het is te leren! Schrijf u in voor de cursus 'Paleografie voor beginners' en een nieuwe wereld gaat voor u open. Aan de hand van fotokopieën van archiefstukken wordt u ver trouwd gemaakt met verschillende soorten oude handschriften. Naast paleografische aspecten besteedt docent Ivo van Loo aandacht aan de inhoud en de vorm van de stukken en hun belang voor historisch onderzoek. Als cursusboek wordt gebruikt Werken met Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken. Dit boek is tijdens de openingsuren van het Zeeuws Archief (maandag t/m vrijdag en elke eerste zaterdag van de maand, 09.00-17.00 uur) verkrijgbaar bij de recepties van het Zeeuws Archief voor 13,40. 'Wie waren mijn voorouders? Genealogie voor beginners' Onderzoek doen naar voorouders kan verrassende informatie opleveren. Soms werpen deze gege vens een geheel nieuw licht op uw afkomst of de geschiedenis van uw vroege voorvaderen. Wilt u graag een begin maken met het uitzoeken van uw stamboom? Doe dan mee met de cursus 'Genealogie voor beginners'. U leert een stam boomonderzoek op te zetten en in welke bronnen u kunt zoeken. Aan bod komen onder meer de registers van de burgerlijke stand, de bevolkings registers, de genealogische verzamelingen en mogelijkheden om via de computer onderzoek te doen. Het is niet noodzakelijk dat u thuis een 12

Stad en lande | 2007 | | pagina 14