is. Ik hoop dat er zich ooit eens iemand aanmeldt voor dit klusje. Heb je daaraan nog bijzondere herinneringen? Als je kleine monumenten hebt gefotografeerd, zijn ze je bekend en heb je er meer aandacht voor. Zo viel het mij een paar jaar later op dat er iets ver anderd was aan het hek van de Noordgouwse begraafplaats. Daar zitten een paar vergankelijk heidsymbolen op. Twee doodskoppen en een zandloper. Plotseling waren de doodskoppen weg. Hoe was dit mogelijk? Ik heb Hugo Doeleman hier meteen over ingelicht en hij heeft stappen ondernomen om te zorgen dat de Gemeente Brouwershaven het hek weer in oor spronkelijke staat terug zou brengen. De doods koppen waren afgezaagd door iemand van de Gemeente. Op verzoek van een inwoner van het dorp wiens kind de doodskoppen zo griezelig vond. Zomaar twee negentiende-eeuwse eeuwig heidsymbolen van een hek verwijderd! Gewoon onbegrijpelijk. In samenwerking met Johan van Sloten heb ik ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van 'Stad en Lande' een fotoboekje over de kleine monumenten gemaakt. Dat was leuk om te doen. Later in de tijd werd ook de Commissie Huisnamen ondergebracht bij Kleine Monumenten. Daar heb ik ook nog het een en ander aan gedaan, vooral fotograferen. En toen had je ook nog tijd voor het blad? Ja, dat ging best. Ik heb er niet voor geschreven, maar wel verzorgde ik het jaaroverzicht van de gebeurtenissen op Schouwen-Duiveland die op de een of andere manier met monumenten of geschiedenis te maken hadden. Daarvoor hield ik het hele jaar de krant bij en knipte ik de onder werpen uit, zodat ik later het juiste feit en tijdstip kon vermelden. Verder heb ik regelmatig voor het blad gefotografeerd Ook hield ik me bezig met het drukklaar maken van het blad. En natuurlijk met de verzending. Jarenlang hebben we met een groepje mensen hier in huis het blad geadres seerd, in de enveloppen gestoken en naar de bezorgers en de post gebracht. Omdat er niet zo gemakkelijk een opvolger te vinden was, ben ik De vroegere redactiefotograaf Jan Verduijn den Boer in zijn achtertuin te Noordgouwe (foto Merel Bootsma) 10

Stad en lande | 2007 | | pagina 12