nogal lang gebleven. Bij het inpakken assisteer ik trouwens nog steeds, en met plezier. Tussen haakjes: Mijn vrouw schreef wel een artikel voor het blad. Het ging over de grote verscheiden heid aan vormen van makelaars aan huizen. Dat is een stuk hout dat boven aan de top van een spits gevel de boeiboorden makelt ofwel verbindt. De interesse voor de kleine monumenten zit er bij ons beiden in. Soms kwam er iemand met de vraag of Lenie een makelaar voor hen kon ontwerpen. Eens heeft ze voor het vakantiehuis van een tand arts in Zonnemaire een ontwerp gemaakt. Mensen leggen daar graag iets persoonlijks in, zo ook deze man. Hij was een echte wijnliefhebber en daarom ontwierp ze een makelaar met een druiventros en een glas er in. Driemaal raden wat de beloning was: natuurlijk een goede fles wijn! Is er in jouw tijd veel veranderd aan het blad? Dat kun je wel zeggen. Allereerst de kleur van het kaft. Eerst was het lichtblauw, toen werd er geko zen voor groen en nu is deze donkerblauw. Ik vind de lichtblauwe kleur nog steeds het mooist. En dan de drukker. Eerst was het Lakeman en Ochtman, daarna De Vries Communicatie en nu zijn we weer bij nummer een terug. Ook zijn er wel eens rubrieken verdwenen of toegevoegd. En dan natuurlijk de collega's redactieleden. Goede herinneringen heb ik vooral aan Edgar Sinck, Mieke en Chiel Overbeeke, Johan van Sloten, Anja Romijn, Saskia Eggink en natuurlijk aan Sander den Haan. Maar ook met de anderen was het steeds plezierig werken. Wat heb je nog meer omhanden? Een andere hobby beoefen ik ook al geruime tijd. Ik ben jaren geleden lid geworden van de schaak club hier op het eiland en op den duur schaakles gaan geven aan schoolkinderen. Eerst gebeurde dat onder schooltijd, maar dan was er altijd een flink gedeelte jeugd dat eigenlijk niet geïnteres seerd was, maar toch moest meedoen. Op een gegeven moment hebben we het tijdstip verzet tot na schooltijd, waardoor nu alleen de kinderen komen die het echt leuk vinden. Dat is veel leuker. Verder heb ik veel werk in de grote tuin achter ons huis. We zijn eigenlijk altijd bezig. Onlangs heb ben we een gevelsteen in de muur van de voor malige werkplaats aan laten brengen. Het ont werp is van Lenie zelf. Er is een handboor op afge beeld. Ze heeft deze in klei uitgevoerd en laten bakken. Het was mijn taak om de steen in de gevel aan te brengen. Het ziet er oud uit, maar is dus nieuw en het staat prachtig. We blijven bezig! Afscheid Hoewel nog gezond en vief heeft Jan gemeend te moeten bedanken voor zijn aandeel in Stad en Lande. Gezien zijn leeftijd en de lange duur van zijn vrijwilligersverband is dit logisch. Wij, als ove rige redactieleden, zijn hem dankbaar voor zijn inzet. Hij gaat de archieven in als een als een gezellig, bescheiden, begaafd en actief lid, aan wie de Vereniging veel te danken heeft. Net als aan zijn echtgenote. We hopen Jan en Lenie dan ook nog vaak in goede gezondheid op de bijeen komsten te ontmoeten. Betty Blikman-Ruiterkamp Toen vouwde de onderwijzer de Zierikzee- sche Nieuwsbode open en las met luider stem, zoodat allen het nog eens duidelijk hooren konden, den brief voor van Sint-Nicolaas, waarin deze aan de kinderen en de burgers van Zierikzee meedeelde, dat hij zelf, in hoogst eigen persoon, zou komen, begin December, in Zierikzee! 11

Stad en lande | 2007 | | pagina 13