VAN DE EINDREDACTEUR Afgelopen maand september kwam ik tot de ont dekking dat ik meer dan tien jaar lid ben van de Commissie Tijdschrift van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, waarvan ruim acht jaar als eindredacteur. Mede om deze reden meen ik dat het tijd wordt om het stokje aan een volgende liefhebber van de lokale geschiedenis door te geven, en heb dit aan het bestuur te laten weten. Sinds Landelijke Archievendag (13 okto ber) is bekend dat collega Aad Pattenier van het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland de eindre dactie op zich wil nemen. Aad weet veel over de eilandelijke geschiedenis en heeft een grote belangstelling voor de Nederlandse taal. naam om te lezen en controleerbaar' in gedach ten. Dat er vanaf volgend jaar veel mooie Stad- en-Lande-nummers zullen verschijnen, is mijn oprechte wens. Sander den Haan Het jaarboek en de website bepalen beide het gezicht van de Vereniging, zijn belangrijk voor het voortbestaan van deze organisatie. Maar het tijd schrift is hét middel waarmee de Vereniging een band kan scheppen met u als verenigingslid, sim pelweg omdat het blad regelmatig 'bij u in huis' terechtkomt. Het vroegere Mededelingenblad Stad en Lande, het tegenwoordige Stad en Lande: Historische bijdragen en mededelingen van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland, is volgens mij zelfs van wezenlijk belang voor het voortbestaan van de organisatie. Hopelijk zal het verenigingsbestuur daarom de Commissie Tijdschrift - en natuurlijk ook de gezelschappen voor jaarboek en site - tot in de verre toekomst vol doende ruimte en vertrouwen gunnen. Door het werk ben ik geruime tijd in de gelegen heid geweest om kennis te maken en samen te werken met actieve personen die - net als ik - van de geschiedenis van Schouwen-Duiveland hou den. Dat was genoeglijk en leerzaam, want ondernemende liefhebbers van de plaatselijke geschiedenis maken het verschil. Vaak is het dank zij hen dat we kennis kunnen nemen van het rijke verleden van het eiland met al zijn verbluffend his torisch en natuurlijk schoon. Zover mij bekend heeft de Commissie Tijdschrift in de loop der tijd - dit jaar nog met Betty Blikman, Joris Boddaert en Jeroen Padmos - haar werk altijd gedaan met het ongeschreven adagium 'aange- Wat was dat nu voor 'n vraag? Weet je, dat Sinterklaas komt? Het sprak toch vanzelf, dat het al gauw Sinterklaas zijn zou? Op vijf De cember, ze hadden er 's morgens nog pas een opstel over gemaakt. 2

Stad en lande | 2007 | | pagina 4