VERSLAG VOORJAARSVERGADERING VAN 20 APRIL 2007 Voorzitter J. Chr. Erbrink opent omstreeks 19.30 uur de ledenvergadering van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in het MFC-gebouw te Zierikzee. Hij heet iedereen harte lijk welkom, in het bijzonder de aanwezige erele den P. A. Boot en J. L. van Sloten. De ereleden F. Beekman en H. Doeleman, de bestuurs leden mevrouw A. C. W. Sluis en mevrouw C. W. Veerhoek-Deurloo, de leden Van de Luitgaarden, Schoof en Uil en het lid mevrouw Hekman zijn met kennisgeving afwezig. Het verslag van de Najaarsvergadering van 24 november 2006 wordt ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter maakt in een reeks mededelingen allereerst melding van het grote succes van de cur sus Genealogie, die door zeventien deelnemers is gevolgd. Er waren nog meer gegadigden, zodat waarschijnlijk in het voorjaar van 2008 opnieuw een cursus zal worden georganiseerd. In het najaar van 2007 wordt door de Vereniging in de Trouwzaal van het oude stadhuis van Zierikzee een zevendelige cursus Streekgeschiedenis georgani seerd, waaraan wordt deelgenomen door de docenten Beekman, Henderikx, De Klerk, Priester, Uil en Vleugel. Tot de Commissie Monumenten zijn toegetreden de heren Van de Luitgaarden en Van der Valk. De Commissie Planologie heeft zich in de afgelopen periode in het bijzonder beziggehouden met een visie op de glastuinbouw, met het onderwerp 'ver duistering', met het masterplan voor de herontwik keling van 't Sas en met 'Innovation Island'. De website van de Vereniging is recent vernieuwd en geactualiseerd. Het ledental is in 2006 helaas opnieuw wat afgenomen. In verenigingsblad Stad en Lande van juli 2007 zal daarover nadere infor matie worden verstrekt. Met financiële steun van de Vereniging is op initiatief van de Stichting Cultureel Erfgoed Schouwen-Duiveland mogelijk gemaakt dat de Solo-reclame op een gevel in Dreischor kan worden gerestaureerd; de onthulling is op 2 juni 2007. Tenslotte heeft de per 31 decem ber 2006 opgeheven Vereniging Vrienden van Westerschouwen besloten het batig saldo ad 3.877,40 ten gunste te brengen van de Stichting Steunfonds Stad en Lande van Schouwen-Duiveland; de vergadering beloont deze geste met een hartelijk applaus. Door penningmeester Van der Linde wordt reke ning en verantwoording afgelegd van de financiële stukken over het boekjaar 2006. Op voorstel van de kascontrolecommissie wordt de penningmees ter gedechargeerd. De leden van de kascontrole commissie, de heren Van Eldik en Van de Luitgaarden, hebben enkele aanbevelingen voor het bestuur op schrift gesteld. Naar hun oordeel is een exacte financiële controle op de inkomsten en uitgaven van het jaarboek niet mogelijk. Zij bevelen verder aan dat de penningmeester vooraf wordt geïnformeerd over substantiële uitgaven van com missies. Verder doen zij een aantal aanbevelingen voor kostenbesparingen. Het bestuur zal zich over deze aanbevelingen buigen. De heer Van der Valk wordt benoemd tot nieuw lid van de kascontrole commissie als opvolger van de heer Van Eldik. Op deze vergadering wordt afscheid genomen van de heer Th. H. de Meester, die een aanzienlijke tijd als vertegenwoordiger van de Commissie Monumenten bestuurslid is geweest. Hij ontvangt een attentie als dank voor zijn betrokkenheid en inzet. Ook mevrouw C. W. Veerhoek-Deurloo, die verhinderd is aanwezig te zijn, verlaat het bestuur; aan haar zal de dank na de vergadering worden overgebracht. Hetzelfde geldt voor de niet aanwe zige heerJ. G. Verduijn den Boer, die zich-met zijn echtgenote - gedurende zeventien jaar heeft inge zet voor de productie van Stad en Lande. Op voor stel van het bestuur wordt de heer J. Padmos, his toricus én reeds lid van de Commissie Tijdschrift, tot nieuw bestuurslid benoemd. In de Najaarsvergadering zal een voordracht worden gedaan voor de andere vacature. Door de heer P. F. Vleugel wordt namens de Commissie Excursie uit de doeken gedaan waar heen de excursie op 1 september 2007 leidt: 29

Stad en lande | 2007 | | pagina 31