VAN HET BESTUUR Sander den Haan gaat na ruim tien jaar lidmaat schap de redactie van Stad en Lande verlaten. Dat betreuren wij zeer, want hij heeft het grootste deel van die periode met grote nauwkeurigheid en kennis van zaken het blad - toch een van de visitekaartjes van onze Vereniging - gekoesterd en beheerd en daarover de eindredactie gevoerd. En dat was nooit een sinecure, want daar komt voor al in de eindfase het nodige bij kijken. Daarom Sander: heel hartelijk bedankt voor zoveel jaren inzet en grote betrokkenheid. We hopen je op de Najaarsvergadering nog even in het zonnetje te mogen zetten! Na overleg met de redactie is besloten om Aad Pattenier, werkzaam bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, te benaderen in verband met de vacante functie. Gelukkig heeft hij zich bereid verklaard de nieuwe eindredacteur te wor den. In Aad hebben wij de nieuwe inspirerende en vooral zeer deskundige collega en opvolger van de Middelburgse archivaris Den Haan gevonden. Tijdens de Najaarsvergadering zal Aad Pattenier formeel worden voorgesteld als nieuwe eindre dacteur van het blad. Naast een eindredacteur is de Commissie Tijdschrift na het vertrek van Jan Verduijn den Boer, over wie u kunt lezen in de interviewrubriek in dit nummer, op zoek naar een of twee nieuwe personen die het huidige team willen komen ver sterken. Hoe u uzelf voor deze functie kunt aan melden, kunt u lezen op pagina 8. De kwestie rond de landbouwschuren aan de Lange Zuidweg in Dreischor heeft geleid tot een stevige brief richting Gemeente Schouwen- Duiveland over het illegaal slopen - dus zonder vergunning - van een schuur die als rijksmonu ment te boek stond. Tenminste: het grondige naspeurwerk van de betreffende commissieleden heeft de betreffende sloopvergunning niet opge leverd. We zullen moeten afwachten wat de Gemeente gaat antwoorden. Het symposium en de tentoonstelling in het kader van de 'Week van de Geschiedenis' in het Watersnoodmuseum te Ouwerkerk is een zeer geslaagd geheel geworden. Het symposium omvatte een viertal inleidingen over ontstaan, bouw, bewoning en toekomst van de geschenk woningen, waarvan afbeeldingen in het Waters noodmuseum te Ouwerkerk ten toon waren gesteld. Als het allemaal lukken mag, hoort u hier nog nader over! De cursus Streekgeschiedenis loopt als een tiere lier! Vijftig personen, onder wie een aantal niet- S&L-leden, bezoeken met veel plezier de lezingen in Zierikzeese stadhuis. Dat is een prima reclame voor onze Vereniging! Op de komende Najaarvergadering zal het gewaardeerde lid dr. Ton Brandenbarg de lezing na de pauze verzorgen. U vindt de titel van zijn causerie op de uitnodiging voor deze avond, maar het gaat in elk geval over zijn huidige werkzaam heid als directeur van de Zeeuwse Bibliotheek. We zijn nieuwsgierig wat we te horen zullen krij gen. Dus graag tot ziens op vrijdag 23 november in Dorpshuis Renesse, aanvang 19.30 uur. Hans Erbrink, voorzitter 3

Stad en lande | 2007 | | pagina 5