ling in paleis Het Loo. In oktober 2007 kwam con servator drs. Job Meihuizen, van het nationaal Glasmuseum te Leerdam, naar Middelburg en hield onder de titel "Het schoone wint" een lezing over het werk van bekende glaskunstenaars zoals De Bazel, Copier, Lebeau en Lanooy. Deze lezin gen bieden geïnteresseerden een kans om in de eigen provincie wat te horen over zeer verschillen de culturele onderwerpen. Dit najaar staan de volgende onderwerpen op het programma: Op maandag 13 oktober zal dr. A. A. M. de Jong uit Maarn een lezing geven over de musealisering van de volkscultuur. Dr. de Jong is wetenschappe lijk beleidsmedewerker bij het Nederlands Open luchtmuseum te Arnhem. Volkscultuur blijkt van groot belang te zijn geweest als symbool van de natie. Schilders, archi tecten, enz. droegen bij tot de verbeelding van die cultuur en gaven haar een rol bij de schepping van een nationale identiteit. Op maandag 1 december komt de tot ver buiten onze grenzen beroemde tuinarchitect Arend Jan van der Horst een lezing houden over oude tuinen en hoe deze hem in zijn werk als architect hebben geïnspireerd. Deze avonden beginnen steeds om 19.30 uur en duren meest tot ongeveer 22 uur. Ze worden gehouden in een benedenzaal van de Middel burgse bibliotheek aan de Kousteensedijk. Leden van de werkgroep hebben gratis toegang, andere geïnteresseerden kunnen de lezingen bijwonen tegen betaling van vijf euro per avond. EEDT voor de Proevers en Keur mee fiers der Sterke Dranken die van Graancn gedifiilleert Zjyn als Jïdout-Brandcwjn 3 Geneven 3 Anys en Rojfolis 3 het zsy binnen d.eez>e Pro- vintie gemaaktof van buyten in de zelve gebragt vuordende. Gearrs- fieert den 4 October 1754. Indien ten P "dC TV zweere Ik Ptocver en Kcurmee- ipl"Ttf"Ze Hcr te zyn binnen deezse Stadt dat Ikingevolge Hun Ed: Mog: Or donnantie op het proeven der Sterke Dranken, den 24September iy^geë- maneerten in conformité van het 2 en 3 Articul van dezelvede voorfz: proe- vinge met de naamvkeurigfte oplettend heid ten voordeele van het Gemeene Middel zal doenen My daar in trouw en eerlyk zal gedragengelyk een deug- delyk Proever en Keurmeefter fchuldig is te doen. Zoo waarlyk helpe my Godt Almagtig,. In de archieven, berustend bij het gemeentearchief Schouwen- Duiveiand, zijn bijzondere documenten te vinden; hierbij een voorbeeld. (Origineel: stadsarchief Brouwershaven, inv.nr. 66) 22

Stad en lande | 2008 | | pagina 24