Oplaten van vliegers leving. Ook onze Vereniging mag telkens weer een beroep doen op hun inzet en enthousiasme. Daarom ook langs deze weg nogmaals van harte gefeliciteerd. Helaas bereikten ons ook enkele zorgelijke en droevige berichten. Arie Damman werd getroffen door een ernstige hersenbloeding en is voor reva lidatie in de Lindenhof-kliniek in Goes opgeno men. Eind juni ontvingen wij het bericht van over lijden van Rob Weber, lid van de Commissie Planologie. Zijn vrouw en verdere familie hebben wij namens u allen gecondoleerd en sterkte toe gewenst. Nog altijd houdt het Bestuur haar aandacht geves tigd op de ontwikkelingen rond het monumen tale huisje net buiten de Zierikzeese Noordhaven poort. Dit huisje zou volgens de berichten in juli in de verkoop komen. We wachten af. De Commissie Tijdschrift is nog altijd hard opzoek naar enthousiaste redactieleden. Lijkt het u leuk om een bijdrage te leveren aan het totstandko men van dit blad, dan bent u van harte uitgeno digd om zich aan te melden. Wat kunt u in het najaar van het Bestuur verwach ten? In elk geval komt er wegens groot succes een nieuwe cursus genealogie. U leest hierover meer in het volgende nummer van Stad en Lande. Het is zomertijd en dat is ook altijd een beetje aan de berichtgeving te zien. Daarom besluit ik met u een goede zomertijd toe te wensen. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie dd. 6 September 1940, is het volgende bepaald: Artikel 1 Het oplaten aan touw of draad van vliegers van eiken aard is tot nader order verboden. Artikel 2 Hij, die met het in dit besluit bepaalde in strijd handelt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste vier weken en met geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden of met een dezer straffen. /i J 1940 De burgemeester van N. R 17948 In de archieven, berustend bij het gemeentearchief Schouwen- Duiveland, zijn bijzondere documenten te vinden; hierbij een voorbeeld. (Origineel: Gemeentearchief Zierikzee, correspondentie 1940) 2

Stad en lande | 2008 | | pagina 4