"WIE ÜS DA: IMOE?" FOTO'S VAN ONBEKENDE SCHOUWEN-DUIVELANDERS foto R. Ochtman, collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland In ieder nummer van Stad en Lande is een foto afgedrukt waarop een of meer personen zijn te zien van wie bij de beheerder van de afbeelding de identiteit onbekend is. De redactie houdt zich aanbevolen voor gegevens over de afbeelde(n) en locatie. Op de foto in het augustusnummer 2008 (num mer 122) kwamen een aantal reacties. Eerst mailde Nella Padmos. Ze herkende enkele personen. Ook Bertha Boot-van den Berg dacht een gedeelte van het raadsel rond de foto in num mer 122 op te kunnen lossen. Uiteindelijk puzzel de Bas Bijkerk uit Burgh net zo lang tot hij de oplossing had gevonden. De raadfoto in het vorige nummer toont ons een gelegenheids voetbalelftal. Op zaterdag 30 oktober 1954 speelden een elftal uit Renesse en een elftal uit Burgh en Haamstede een benefietwedstrijd. De opbrengst zou worden overgedragen aan de burgemeester van Renesse, die er een bestemming voor zou zoeken. De spe lers waren grotendeels geronseld uit de gemeen telijke ambtenarenkorpsen, aangevuld met enkele buitenstaanders. Op de foto het elftal van Burgh en Haamstede. Dit waren v.l.n.r.: G.A.M. Stenger (huisarts), D. Mooy (Rijkspolitie), B. Bossers (ambtenaar ter secretarie), jhr. A. van Citters (burgemeester van Burgh) en W. Hofmann (gemeenteontvanger). Van de volgende drie is de juiste volgorde niet bekend, maar het zijn Polderman (gemeentewerkman), E. Weinberg (onderwijzer) en W. Berrevoets (ambtenaar Sociale dia J.F.J. van den Berge, collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland Dienst). Hierna volgen S. Meerhof (ambtenaar ter secretarie), H. Slager (gemeentewerkman) en W. J. Smit (onderwijzer). De ploeg droeg de groen-witte shirts van de Burghse sportvereniging. Alleen het shirt van Herman Slager was er een van de korfbalvereni ging Rapide. De locatie is de plaats waar nu de Vroonpias ligt. De bomen op de achtergrond staan aan de Luieweg. De wedstrijd werd onder ideale levensomstandigheden gespeeld en gewonnen door Renesse, met 2-1. Er werd 100 gulden bij elkaar getrapt. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van 2-11-1954 is een smeuïg verslag te lezen. De nieuwe foto ademt een sfeer uit van de lange, koude winters van weleer. De vraag is waar werd deze foto genomen en van wie waren deze hui zen? Uw reactie kunt u sturen aan Betty Blikman- Ruiterkamp, Oude Haven 50, 4301 CL Zierikzee of per e-mail: bettyblikman@zeelandnet.nl. 11

Stad en lande | 2008 | | pagina 13