VERSLAG VAN DE VOORJAARSVERGADERING 2008 André Flikweert Voorzitter J.Chr. Erbrink opent omstreeks 19.30 uur de voorjaarsledenvergadering van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland in het MFC-gebouw te Zierikzee. Hij heet iedereen hartelijk welkom, in het bijzonder de aanwezige ereleden P.A. Boot en J.L. van Sloten. De ereleden F. Beekman en H. Doeleman en de bestuursleden mevrouw A.C.W. Sluis en de heren R. Keizer, J. Padmos en J. van Loo zijn met kennisgeving afwezig. De voorzitter maakt mel ding van het feit dat de heer H. Doeleman en mevrouw E. Blikman-Ruiterkamp, beiden zeer actief lid van de vereniging, eerder die dag een Koninklijke onderscheiding hebben ontvangen. Het verslag van de najaarsledenvergadering van 23 november 2007 kan nog niet worden vastge steld, omdat de maart-editie van het ledenblad - waarin dat verslag is opgenomen- nog niet kon verschijnen wegens ziekte van de eindredacteur. De voorzitter maakt in een reeks mededelingen allereerst melding van enkele planologische zaken. De vereniging heeft de gemeente verzocht tot handhaving over te gaan, omdat in Dreischor een monumentale landbouwschuur zou zijn gesloopt zonder vergunning. Nadat de vereniging in de bezwaarschriftprocedure in het ongelijk is gesteld, is besloten niet verder te procederen. De ontwikkelingen rond het "poorthuisje" in Zierikzee worden door de vereniging nauwlettend gevolgd. Datzelfde geldt voor de ontwikkelingen rond het Sasterrein, in het bijzonder de mogelijke plannen voor een woontoren, en voor de al in gang gezette nieuwbouwplannen voor het gebied tussen Kerkhof en Minderbroederstraat. Tenslotte meldt de voorzitter dat het de bedoeling is dat in het najaar opnieuw een cursus zal worden geor ganiseerd; meer informatie daarover ontvangen de leden nog. Door penningmeester Van der Linde wordt reke ning en verantwoording afgelegd van de financië le stukken over het boekjaar 2007. Er resteert een positief saldo van 733,-, ondanks het feit dat alle leden van de vereniging een boekje over geschenkwoningen hebben ontvangen. Op voor stel van de kascontrolecommissie, bestaande uit de heren Van de Luitgaren en Van der Valk, wordt de penningmeester gedechargeerd. De heer Luijendijk wordt benoemd tot nieuw lid van de kascontrolecommissie als opvolger van de heer Van de Luitgaren. Op deze vergadering treedt de heer M. van Stralen, vanwege drukke werkzaamheden buiten de provincie, af als bestuurslid. Op voorstel van het bestuur wordt de heer J. Beije te Zierikzee, voorzitter van de commissie planologie, benoemd tot bestuurslid. Door de heer P.F. Vleugel wordt aan de hand van lichtbeelden namens de excursiecommissie uit de doeken gedaan waarheen de excursie op 6 sep tember 2008 leidt: de keizerstad Aken. In de rond vraag wordt door de heer D. van der Wekken, voorzitter van de commissie Jaarboek, gemeld dat de commissie op zoek is naar een nieuwe pen ningmeester als opvolger van de heer R. de Jongh, reeds vele jaren penningmeester. Door de voorzitter van de monumentencommis sie, de heer Luijendijk, worden de tweejaarlijkse oorkondes uitgereikt als blijk van waardering voor een zorgvuldig uitgevoerde restauratie aan een monumentaal bouwwerk. Dit jaar zijn de oorkon des toegekend aan de familie Verschoor-van As voor de restauratie van de hofstede aan de Stapelsweg 7 te Zonnemaire en aan de familie Gerrits voor de restauratie van de woning aan de Nieuwe Bogerdstraat (hoek Krepelstraat) te Zierikzee. Een eervolle vermelding is er voor de familie Engelen voor de nieuwbouw in oude stijl van de woning Lange Nobelstraat 13 te Zierikzee. Na de pauze, waarin publicaties van de vereniging te koop zijn, houdt de heer E.J. van der Meer een Powerpoint presentatie onder de titel "Beelden van Schouwen-Duiveland van voor en na de Tweede Wereldoorlog". Na afloop van deze presentatie dankt de voorzitter alle aanwezigen voor hun komst, waarna de vergadering wordt besloten. 17

Stad en lande | 2008 | | pagina 19