"PRAET..." Betty Blikman-Ruiterkamp EEN GESPREK MET TINEKE DEURLOO, VOORMALIG VW-MEDEWERKSTER. Voor deze rubriek trachten we steeds iemand te interviewen die zich op de een of andere manier inzet voor de geschiedenis, de samenleving of het toerisme op Schouwen-Duiveland. Deze keer was het niet zo moeilijk om iemand te vinden. Wie kent haar niet: Tineke Deurloo uit Burgh- Haamstede. 25 jaar was ze als informatrice het gezicht van de VVV in de Westhoek. Op 1 januari 1983 kwam Tineke in dienst van de VVV in Haamstede. Ze was de geschikte persoon, want (volgens een kennis) "ze kende immers elk konijnenhol op het eiland?" En dat kwam goed van pas als een toerist haar vroeg om een verblijfs- adres. Haar werkplek was op dezelfde plaats waar ze tot het laatst werkte, op de hoek van de Noordstraat en de Kloosterweg. Alleen stond het huidige gebouw er nog niet, maar een houten noodgebouw. Het was nogal vochtig binnen en weinig representatief. In 1987 besloot het bestuur een nieuw kantoor te bouwen. Toen had de orga nisatie nog geld, elk jaar hielden ze ongeveer 25.000 gulden over. In december 1987 legde voorzitter Van Zuylen de eerste steen. Tijdens de bouw deed een caravan dienst als kantoor. Het nieuwe gebouw werd eind april 1988 geopend door mevrouw J. Niemantsverdriet-Leenheer, burgemeester van Westenschouwen. Het aantal toeristen nam alleen maar toe. "Eerst was het nog niet zo druk. Tijdens mijn sol licitatie vroeg de secretaris me nog of ik toch wel van handwerken hield, want hij vreesde dat ik me zou vervelen. Maar dat viel mee, het werd snel drukker. Vooral mensen die op de bonnefooi kwa men gaven veel werk. Dan is het belangrijk om de streek en de ondernemers goed te kennen en te weten wat ze te bieden hebben. Soms kwamen er zoveel tegelijk op goed geluk, dat het eiland vol was en ik hen moest doorverwijzen naar plekken buiten het eiland. Oostvoorne, bijvoorbeeld. Ik gaf advies over uitstapjes, excursies, uitleg over de streek en verkocht allerlei soorten kaarten. Ook kwam men om Duitse marken te wisselen, wat het VW geld opleverde. Met de komst van de euro verdween dat natuurlijk. De eerste jaren had Tineke Deurloo, foto Merel Bootsma, oktober 2008 ik in het hoogseizoen hulp van Jeanette van Zuylen en Carolien de Vrieze. Later, in ongeveer 1985 volgden Linda Sies en Wil van Rees. In 1990 werd er een tweede vaste kracht aangesteld, Annemarie Lisseveld." Per 1 januari 1993 fuseerde de WV's in de West hoek. Tineke werkte een enkele keer in Renesse, maar daar kende ze de konijnenholen minder goed. Burgh-Haamstede was haar stek en daar was ze ook het liefste. Bij het werk hoorde ook het contact met de pers. Elk jaar meldde ze minstens een maal desgevraagd aan de Zierikzeesche Nieuwsbode hoe de verwachtingen lagen voor het pinksterweekeinde en achteraf hoe druk het wel of niet was geweest. "Natuurlijk waren er wel eens ontevreden klan ten, maar over het algemeen stonden er blije mensen voor de balie. En als je veel moeite voor hen had gedaan en alles was goed verlopen, toonden ze vaak hun dankbaarheid door langs te komen of een kaartje te sturen. Een groep jonge ren waar ik veel moeite voor had gedaan om ze onder te brengen, stond plotseling met een bosje rozen in het kantoor. Eens had ik een groep motorrijders aan de balie, echte Hells Angels. Niemand wilde hen hebben, maar op den duur lukte het me toch om een camping voor hen te 18

Stad en lande | 2008 | | pagina 20