CURSUS OUD SCHRIFT VOOR BEGINNERS In dit nummer vindt u ook een verslag van de geslaagde excursie naar Aken. Helaas moesten twee echtparen om persoonlijke redenen afhaken. Ze hebben hiermee heel wat moois gemist. Graag wijs ik u op de Najaarsvergadering van onze Vereniging, die georganiseerd wordt op 28 november in het dorpshuis te Bruinisse. De avond zal worden besloten met een interes sante lezing van de heer Lo van Driel. Voor alle bij zonderheden van deze ledenvergadering verwijs ik u naar de bij dit blad gesloten uitnodiging. Als laatste een mooi bericht: Op 18 oktober j.l. heeft, in het kader van de week van de Geschiedenis, het Watersnoodmuseum de lande lijke prijs van 5000,-- gewonnen. Wij feliciteren het museum hiermee van harte! Ik wens u een goed winterseizoen toe en hoop u te kunnen begroeten in Bruinisse. Wie actieve interesse heeft in geschiedenis en zich verdiept in de geschiedenis van bijvoorbeeld de eigen familie, de woonplaats of het eigen woon huis stuit op het probleem dat de oudere stukken in de archieven moeilijk te lezen zijn. Ook de taal is vaak niet eenvoudig. Om daaraan tegemoet te komen organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland een cursus oud-schrift voor beginners. Tijdens deze cursus komen handschriften uit de 16de-18de eeuw aan de orde. Doel is de cursisten vertrouwd te maken met het oud-schrift zodat zij zonder pro blemen de stukken kunnen lezen en daarvan een transcriptie kunnen maken. De stukken die op de cursusavonden behandeld worden, zijn voor het merendeel afkomstig uit archieven, die op Schouwen-Duiveland betrekking hebben. Naast de aspecten van het oud-schrift wordt ook aandacht besteed aan de vorm en inhoud van de te behandelen stukken en hun belang voor het historisch onderzoek. Behalve de methodiek van het archiefonderzoek komen ook aanverwante aspecten zoals de chronologie aan de orde. Gewerkt wordt met kopieën. Voor ach tergrondinformatie wordt gewerkt met het boek Werken met Zeeuwse bronnen, dat de cursisten tegen gereduceerde prijs kunnen aanschaffen. De cursus omvat 10 avonden. Nadere inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de docent, de heer H. Uil, tel.: 0111-452317 (kantoor) of 0111- 414562 (privé). De cursus start op maandagavond 19 januari 2009, aanvang 19.30 uur en wordt gegeven in het Gemeentearchief, dat gehuisvest is in het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland (achterzijde van het gebouw), Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee. Op maandagavond 12 januari is er, op dezelfde tijd, een kennis-makingsavond. Het cursusgeld bedraagt 105 euro. Leden van de Z.V.U. betalen 89 euro. Opgave bij: Zeeuwse Volksuniversiteit, Postbus 724, 4330 AS MIDDELBURG, tel.: 0118-634800, e-mail: zeeland@volksuniversiteit.nl onder vermel ding van uw naam, adres, telefoonnummer en naam van de cursus. Desgewenst kan het ook door het inschrijfformulier in te vullen op de website: www.volksuniversiteitzeeland.nl. 2

Stad en lande | 2008 | | pagina 4