JAARVERSLAG VAN DE COMMISSIE PLANOLOGIE Aize Meintema De samenstelling van de commissie zag er aan het begin van het jaar als volgt uit: Jos Beije (voorzitter). Merel Bootsma (secretaris). Hans Binneveld, Marinus van Dijke, Arjan de Hulster, Aize Meintema, Anne Osinga en Rob Weber. Rob Weber is ons op 29 juni 2008 helaas ontvallen. Het in procedure zijnde voorontwerp Ontwerp Bestemmingsplan Buitengebied heeft veel tijd in beslag genomen. Inlezen, bespreken en toetsen aan de doelstellingen van onze vereniging is een omvangrijke taak. De commissie beseft ook nadrukkelijk dat belangen en intenties van de brede samenstelling van ondernemers/belang hebbenden, ten opzichte van de landschappelijke waarde van het 'eiland', een moeilijke afweging is en gemakkelijk met elkaar op gespannen voet kunnen staan. Niettegenstaande dat hebben wij onze inspraaknotitie 15 april 2008 ingediend. Belangstellenden kunnen van de inhoud kennis nemen via de website van de Vereniging www.stad-en-lande.nl. Merel Bootsma heeft in de loop van het jaar de functie van secretaris neergelegd, vanwege gewij zigde privéomstandigheden. In september is Aize Meintema bereid gevonden het secretariaat over te nemen. Vanuit de commissie planologie nemen we op het gemeentehuis ook deel aan de klankbordgroep vergaderingen 'Buitengebied in Beweging'. Min of meer vaste vertegenwoordiger hierin is Arjan de Hulster. Zo houden we goede voeling met de wen sen van agrariërs, ontwikkelaars en ondernemers in de recreatie, en kunnen we de visie van onze Vereniging inbrengen. De gemeente heeft ons laten weten een Landschappelijk Ontwikkelings Plan (LOP) te wil len maken en verzocht of wij willen deelnemen aan besprekingen hierover. Ook hier willen wij uiteraard graag feeling mee houden; we hebben als vertegenwoordiger uit onze club Marinus van Dijke aangewezen. Op 5 december 2008 wordt het Ontwerp Bestemmingsplan Buitengebied In Beweging ter inzage gelegd. In de daarbij behorende toelichting is opgenomen de weerlegging van onze inspraak notitie op het Voorontwerp. Dit antwoord is naar onze mening zeer teleurstellend, omdat het niet diep genoeg ingaat op de door ons genoemde fei ten en onderdelen. Wij besloten dan ook onze zienswijze aan burgemeester en wethouders ken baar te maken. Dit is begin januari 2009 dan ook gedaan: de inhoud kunt u ook nu weer op onze website nalezen. Over het voornemen van de gemeente om langs de Rampweg openbare verlichting te plaatsen hebben wij contact opgenomen met de Vogel wacht en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). Zij zullen zich intern beraden of zij hierover con tact opnemen met de gemeente. De ZMF heeft ons benaderd of wij betrokken willen zijn bij de beleidsvorming rond het ontwik kelen van Mosselzaadinvanginstallaties (MZI) in de Oosterschelde en de Voordelta. Wij hebben geantwoord dat wij voor onze com missie hierin geen rol zien weggelegd. Het 'Buitengebied in Beweging' heeft ons het afgelopen jaar dus behoorlijk bezig gehouden. 18

Stad en lande | 2009 | | pagina 22