JAARVERSLAG COMMISSIE TIJDSCHRIFT Jeroen Padmos De Commissie Tijdschrift bestond in 2008 uit Aad Pattenier (eindredactie), Betty Blikman- Ruiterkamp, Joris Boddaert en Jeroen Padmos, in 2008 mocht de Commissie zich wederom ver heugen op een groot aantal ingezonden bijdragen voor het blad. Onder de bezielende leiding van haar nieuwe eindredacteur werd driemaal een zeer interessant blad uitgegeven. Opnieuw mocht de redactie zich verheugen over een groot aantal ingekomen reacties van lezers. Soms kritisch, soms ontroerend, maar altijd weer klinkt het enthousiasme en de betrokkenheid er uit op. in 2009 wil de redactie nog actiever met een ieder communiceren. Aanleiding hiertoe is het verschij nen van de 125ste uitgave van Stad en Lande in augustus 2009. in de nummers 121 tot en met 123, de vorig jaar verschenen exemplaren van Stad en Lande; histo rische bijdragen en mededelingen van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland werden achtereenvolgens gepubli ceerd: - Artsen die te diep in het glas keken, door Albert L. Kort; - Watermolen bij de Val (1920-1945), door Frans Beekman en Teun Rosmolen; - Twee 'Rookende Mooren', door Ria van der Veken-Annaert en Betty Blikman-Ruiterkamp; - Straffen in het Burgerweeshuis, door Betty Blikman-Ruiterkamp; - 'De Moordhoek' te Renesse, door Bas Bijkerk; - Uit de geschiedenis van Zierikzee, door Daan Joppe; - De Van iJsselsteijnlaan te Zierikzee, door Jeroen Padmos; - 'Als een kind zo blij dat we iets terugvonden', door Marga Haas; - Achtergrondinformatie bij de excursie naar Aken, door Peter Vleugel; - Harddraverijen in Dreischor, door Betty Blikman-Ruiterkamp; - Een pinas anno 1627, door Betty Blikman- Ruiterkamp; - Beurtvaart op Schouwen-Duiveland, door Adrie Koppejan; - Een honderdjarig huis te Nieuwerkerk, door Wim Kesteloo; - "Waluwen, Waluwen", Een Wassenaarse baron en het vogelreservaat in Oosterland, door Sander den Haan en Jeroen Padmos. Een overzicht van deze bijdragen werd eveneens opgenomen op de website van de Vereniging. Enkele bijdragen zijn daar digitaal raadpleegbaar, voor zowel leden als niet-leden. De internetredac tie werd ook in 2008 door Jeroen Padmos ver zorgd. Voor de interviewrubriek 'Praet' werd, door Betty Blikman-Ruiterkamp, achtereenvolgens gespro ken met Annemarie Heiligers, eigenaresse van Blikmuseum 'De Blikvanger'; met Joop van Zijp over zijn jeugdherinneringen aan oud-Kerkwerve en tenslotte kwam Tineke Deurloo aan het woord over haar werkzaamheden voor de V.V.V. in de Westhoek. De vaste rubrieken 'Wie is dat noe' en 'Uut de pepieren' werden in 2008 verzorgd door Betty Blikman-Ruiterkamp en Sander den Haan. De verzending van Stad en Lande werd wederom onder leiding van Betty Blikman-Ruiterkamp voor bereid door: Lex Luijendijk, Huib en Adri Kesteloo, Hans en Ineke Erbrink, Joop van Loo en Cor van der Linde. Ook voor het huis aan huis bezorgen van het blad op Schouwen-Duiveland kon wederom een beroep gedaan worden op: Ada van der Klooster in Brouwershaven en Zonnemaire, Hugo Doele- man in Dreischor, Jan en Lenie Verduijn der Boer in Noordgouwe en Lianne Siuijs, Cor van der Linde en Joop van Loo verzorgden de distributie in Zierikzee. De redactie wil een speciaal woord van dank doen uitgaan naar eenieder die haar heeft bijgestaan bij het samenstellen van Stad en Lande. Niet in de laatste plaats is zij dank verschuldigd aan Kees Stoutjesdijk van Drukkerij LnO te Zierikzee, voor zijn professionele begeleiding bij de opmaak en productie van het blad. Aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee en het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap te Middelburg is dank verschuldigd voor de prettige samenwerking en het beschikbaar stellen van iliustratiemateriaal. 20

Stad en lande | 2009 | | pagina 24