Vereniging Stad en Lande verbeterd. Aan de voor zitter en de secretaris van de Vereniging worden de notulen van de vergaderingen van de commis sie toegestuurd. De vertegenwoordiger van de Monumentencommissie in het bestuur, Aize Meintema, verzorgt de mondelinge toelichting. De tekst van Betty Blikman op de website van Stad en Lande over het Kruithuisje in Zierikzee is vervangen door een film, die via deze site is te zien. Betty Blikman vertelt, staande voor het Kruithuisje, de geschiedenis van dit merkwaardige gebouwtje. De film is gemaakt door Adriaan van der Valk. Het voert te ver om alle overige gesprekspunten in dit jaarverslag te beschrijven. Om een indruk te geven volgt hier nog een opsomming in willekeu rige volgorde: Geschenkwoningen, Sas plannen, Cultuurpiein, hypotheekreclame, knechtswonin gen, de duikers in Brouwershaven, het poorthuis je, het Watersnoodmuseum, de excursie naar Aken, sloopobjecten. Aldo de Spirt heeft zich om persoonlijke redenen uit de commissie teruggetrokken. Aan het eind van het jaar heeft Henk Spijkerman, na een jarenlange, belangrijke inbreng, afscheid genomen van de Monumentencommissie. Hij wordt door de voorzitter van de Monumenten commissie, Lex Luijendijk, hartelijk toegesproken. De ledenlijst van de Monumentencommissie is op dit ogenblik: Lex Luijendijk (voorzitter), Rien van de Luitgaren, Theo de Meester, Aize Meintema, David Schorer en Adriaan van der Valk (secretaris). De fotocollectie van het gemeentearchief bevat vele onbekende afbeeldingen van Schouwen-Duiveland. Hierbij een voorbeeld. Uit: diacollectie J.F.J. van den Berge, fotocollectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. 23

Stad en lande | 2009 | | pagina 27