De ledenvergadering. Foto: A.S. Pattenier. Persoonlijk zet de voorzitter grote vraagtekens bij het gerucht dat het VW-kantoor in de 'Dikke Toren' komt. Bestuurswisselingen Met acclamatie wordt de heer A. J. Meintema benoemd tot nieuw bestuurslid. De deskundig heid van de heer Meintema in de Monumenten commissie wordt speciaal genoemd. Voor de vervulling van de vacature -die is ontstaan door het vertrek uit het bestuur van de heer H. L. Hillebrand- is nog geen geschikte kandidaat gevonden. De heer Hillebrand blijft nog wel secre taris van het Steunfonds. De voorzitter vermeldt dat er nog een vacature is in de redactie van het Mededelingenblad. Begroting De begroting voor 2009, die nagenoeg gelijk is aan die van 2008, wordt vastgesteld. Er wordt een kleine vermindering van het ledental voorzien. De lager begrote vergaderkosten komen door het feit, dat in 2008 incidenteel meer vergaderingen zijn belegd. Die worden in 2009 niet verwacht. In de rondvraag wordt gesteld dat het misschien goed is dat Stad en Lande protest aantekent tegen het plaatsen van lantaarnpalen bij de Zoete en de Zoute Haard te Renesse. Het is beter om daar voor de veiligheid een voetpad aan te leggen. De commissie Planologie neemt een en ander in overweging. Vervolgens ontstaat er enige discus sie over de vermeende slechte kwaliteit van de afbeeldingen in het Jaarboek. De voorzitter vermeldt nog dat de gemeente een Zierikzeese stadspoort in de verhuur wil doen. Enkele leden hebben zelfs geruchten over ver koop opgevangen. Zoals altijd is er ruimte voor discussie en uiteenlopende meningen. Zo staat mevrouw Geluk niet onwelwillend tegenover ver huur, maar wil daaraan dan wel strenge voor waarden verbinden. Misschien komt er wel een horecabedrijf in (zoals in Enkhuizen). De heer H. Doeleman pleit er voor om de zaak positief te benaderen. Het is misschien wel een goede zaak om particulier initiatief de ruimte te geven. Kroniek De uitreiking van de 33e jaargang van de "Kroniek van het Land van de Zeemeermin" wordt dit jaar weer verzorgd door de voorzitter van de gelijkna mige commissie, de heer D. van der Wekken. In het bekende vraag- en antwoordspel komen de aanwezige schrijvers van de verschillende artike len aan het woord. Lezing Na de pauze houdt de heer dr. Lo van Driel een meer dan boeiende lezing over Johan Paulusse en Leo van Breen. Twee interessante mensen, die in de 20-er jaren van de vorige eeuw te Renesse hebben gewoond. De heer Van Driel hield de spanning er tot het einde in, omdat hij zijn per soonlijke zoektocht naar het leven van Paulusse en Van Breen op een plezierige manier in de lezing wist te verwerken. Na de lezing dankt de voorzitter de heer Van Driel en alle aanwezigen. Hij wenst iedereen een goede thuisreis. 30

Stad en lande | 2009 | | pagina 34