VAN DE REDACTIE VAN DE VOORZITTER i3> Een nieuwe lente, een Nee, geen echt nieuw geluid, maar een nieuw 'gezicht'. Het zal u niet ontgaan zijn, de omslag van het Stad en Lande heeft een aantal veranderingen ondergaan. Hopelijk bevalt het nieuwe uiterlijk u, de lezer. Ook binnenin is er iets veranderd; er wordt een ander lettertype gebruikt dat, naar de redactie hoopt, beter leesbaar is. De inhoud van dit nummer biedt weer een breed spectrum aan wetenswaardigheden. Zo vindt u het tweede deel van het verhaal over de beurt vaart op Schouwen-Duiveland, door Adrie koppejan. In het artikel geeft de auteur een over zicht van de laatste beurtschippers en hun sche pen. Passend bij dit artikel is het vraaggesprek: Joop den Boer interviewde Henk van der Doe over zijn herinneringen aan de 2e Wereldoorlog aan boord van een vrachtschip. Zijn verhalen zullen bij velen een weerklank vinden. Frans Beekman belicht een minder bekend deel van de kustbevei- liging; de seinpalen op de noordkust van Schouwen. David Schorer houdt een pleidooi voor het behoud van het laatste bestaande deel van de 19e eeuwse Weverij in Zierikzee. Betty Blikman- Ruiterkamp interviewde, in het kader van privé- initiatieven op cultureel gebied Huib Kesteloo uit Nieuwerkerk, over zijn opmerkelijke werkzaamhe den met betrekking tot de herinnering aan de Watersnoodramp. Reitse Keizer doet verslag van de najaarsvergadering 2008. Verder vindt u de jaarverslagen van de commissie Jaarboek, de commissie Kleine Monumenten, de commissie Planologie, de Monumentencom missie en de commissie Tijdschrift. Als altijd bevat ook dit nummer natuurlijk Wie is dat noe?, nieuwe leden en Uut de pepieren. De redactie hoopt dat u aan het lezen van dit nummer veel plezier beleeft en heeft als laatste nog een verzoek aan u, de lezer. Het eerstvolgen de nummer van het blad is nr. 125. Naar aanlei ding daarvan zouden wij graag willen weten hoe u het blad, door de jaren heen, heeft ervaren. Is het veel veranderd? Leest u het nog steeds met veel plezier? Zou er, wat u betreft, iets moeten veran deren? Heeft u een goede herinnering aan een oud artikel? Wij zouden graag zien dat u voor dat nummer uw op- en aanmerkingen aan ons zou willen doorgeven, zodat wij in nr. 125 ook de lezer aan het woord kunnen laten. Hans Erbrink Dit voorwoord bevat deze keer een aantal zaken van huishoudelijke aard. Om maar met de deur in huis te vallen: let u op de gewijzigde tijd en plaats van de Voorjaarsvergadering? We zijn op 17 april vanaf 19.30 uur te gastin het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Hier houden we in caisson 1 onze Voorjaarsverga-dering en na de pauze zal gast vrouw Ria Geluk een causerie over de nieuw- bouwplannen van het museum houden. In hoe verre we ook grote delen van de nieuwbouw kunnen zien is de vraag. Door daklekkage is er stagnatie opgetreden in de afwerking van de andere caissons. De vertraging is van dien aard, dat de officiële opening enige tijd moet worden uitgesteld. Ons programma kan echter gewoon doorgang vinden. In het huishoudelijk deel van de vergadering is plaats ingeruimd voor een optreden van Mientje Bliek en Jikke Troost, die een drietal liederen van Van Breen ten gehore zullen brengen. Aanvankelijk zouden beide dames dit optreden verzorgen tijdens onze laatste Najaarsver gadering. Helaas kon dit optreden toen niet door gaan. Mientje Bliek is gelukkig zover hersteld, dat een optreden vroeg in de avond mogelijk is. Aan het eind van de Voorjaarsvergadering kun nen we een kwartiertje genieten van de video- 1

Stad en lande | 2009 | | pagina 5