NIEUWE LEDEN film die Adriaan van der Valk heeft gemaakt tijdens de excursie naar Aken. In het najaar is er, wegens groot succes, weer een cursus Streekgeschiedenis en in het voorjaar om dezelfde reden een cursus Genealogie. Het reisdoel van onze eerstvolgende ledenexcur sie: dit jaar zal deze ons naar Haarlem voeren. In het eerstvolgende Mededelingenblad zullen wij u daarover nader informeren. Van het "gewone" werkterrein van onze vereni ging is momenteel weinig te melden. Over tal van zaken worden we van gemeentewege in het onzekere gelaten. Ik noem slechts één voor beeld, een dat ons zorgen baart. Ik denk hierbij aan de belofte over die lelijke schutting aan de Maarstraat. Die zou in 2010 zijn langste tijd heb ben gehad. Maar we horen maar steeds niets. ook niet van plannen. Wanneer krijgen we daar een keer zicht op, gemeente? In dit nummer vraag ik uw speciale aandacht voor het Jaarverslag van de Commissie Planologie. Als u dan leest hoe men, ten aanzien van het Ontwerp Bestemmingsplan Buiten gebied, met elkaar tegensprekende uitspraken goochelt, zult u zich zeer verbazen. De opmer king in de krant, dat de gemeente denkt bij de 82 bezwaarschriften zo goed als geen moeite te hebben met weerleggen (men vermoedt er 'ongeschonden' door te komen) getuigt öf van een zeer groot optimisme ten aanzien van de kwaliteit van het ontwerp, of toch van enige zelf overschatting. We zullen zien... Vereniging Familie de Jonge te Epse; Fam. Kesteloo te Brouwershaven; Dhr. H. Kort te Renesse; Fam. Muller te Burgh-Haamstede; Fa. Van Oosterhout te Bruinisse; Dhr. W. Teunissen te Zierikzee; Dhr. C.L. de Vos te Zierikzee. 2

Stad en lande | 2009 | | pagina 6