NIEUWS VAN DE GEMEENTEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND [Mededelingenblad van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, nr. 5, maart 1966] 4 nov. 1965: Ir. M.A. Geuze, algemeen voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij, opent de Lagere Land- en Tuinbouwschool "De Kluut" in de Caustraat. 23 nov. 1965: De heren C.J. van Westen, G. M. bij de Vaate en J. Romeijn, oud-bestuursleden van de vroegere Boerenleenbanken te Nieuwerkerk, Zierikzee en Ouwerkerk, openden de nieuwe Coop- Raiffeissenbank "Zierikzee e.o. Haven plein 4. Architect C.B. Bogaerds te Numansdorp. nov. 1965: Bij het opruimen van de zolder van het stadhuis zijn "de stenen der wet" gevonden, die oudtijds aan de gevel van het stadhuis hebben gehangen. Waarschijnlijk zijn deze stenen bij de restauratie van de voorgevel in het einde van de 18e eeuw verwijderd. 4 feb. 1966: De Commissaris der Koningin in Zeeland mr. J. van Aartsen opent de nieuwe Sociale Werkplaats aan het industrieterrein. 8 feb. 1966: De gemeenteraad gaat akkoord met het de financiering van de restauratie van de par terre van het stadhuis. Hierdoor zal binnen enige jaren hier een ontvangsthal zijn, zoals in een der gelijk openbaar gebouw past. 15 feb. 1966: Burgemeester S. Francke van Middenschouwen, vice-voorzitter van de Raad van Beheer van de Waterleiding Maatschappij "Schouwen-Duiveland", slaat de eerste paal voor de bouw van het kantoor en magazijn van de waterleiding in de Lange Nobelstraat. Architect prof. Ir. P.K.A. Pennink. Geschiedenis: In 1930 kocht de N.V. Waterleiding mij Schouwen-Duiveland A 152 (Lange Nobel straat 46) aan als kantoor. In 1966 werd er nieuw bouw gepleegd. Al in 1968 fuseerden enkele Zeeuwse waterleidingmaatschappijen met elkaar en werd het pand overbodig. In januari 1972 ves tigde Cebeco-Zuidwest zich in het opnieuw ver bouwde en uitgebreide pand. feb. 1966: De gemeente Zierikzee koopt het pand Oude Haven 51 (vermeld op de Monumentenlijst), waarin de Dienst Gemeentewerken is gehuisvest, feb. 1966: De molen "de Haas"(gebouwd in 1727) op het Bolwerk, is door de eigenaar verkocht aan een particulier te Nijmegen en zal worden inge richt als vakantiewoning. Hoe het afliep: De gemeente hoopte dat de nieuwe eigenaar -de heer Dekker uit Nijmegen- de molen zou restaureren, maar dat gebeurde niet. Ze stelde voor om de molen voor een gulden over te nemen en daarna te restau reren. Dekker wilde dit beslist niet. Hij wilde wel verkopen, maar dan tegen een reële prijs. Dekker liet in juli 1983 de wieken en de staart er afhalen, wegens bouwvalligheid, ledereen was woest. In maart 1984 kocht Zierikzee alsnog de molen aan. Prijs: 60.000 gulden. Een jaar later startte de restauratie. 17

Stad en lande | 2009 | | pagina 19