DE CLEENE MOSSEL J.L. Braber [Mededelingenblad van Stad en Lande van Schouwen-Dulveland, nr. 35, oktober 1979] De hierbij afgebeelde zeventiende eeuwse steen, duidend op de glorie van de eeuwenoude plaatse lijke mosselcultuur, treft men aan in de voorgevel van het pand Oudestraat 26 te Bruinisse. Dit huis zal binnen afzienbare tijd gesloopt worden en naar verluidt heeft een buitenstaander f. 6.000,- geboden voor deze gevelsteen. De gemeente heeft voorkeur bij aankoop en stelde in haar laat ste raadsvergadering f. 3.500,- beschikbaar voor dit doel, in de hoop dat het resterende bedrag door de burgerij bijeen zal worden gebracht. Onder het motto: "gevelsteen" opende de Rabobank te Bruinisse een aparte rekening waar op giften kunen worden gestort. Slechts op deze manier kan worden voorkomen dat deze fraaie gevelsteen uit Bruinisse verdwijnt. Dit historische objekt dient ter plaatse voor het nageslacht bewaard te blijven! J.L.B. iViiw v' - Gevelsteen De Cleene Mossel, fotograaf M. Bootsma, juni 2009. HOE HET AFLIEP. In het oorspronkelijke artikel is de tekst op de gevelsteen niet genoemd. Er staat: "Dit huys is goet en bequaam, de Cleenne Mossel is syne naem". 300 jaar later was het kennelijk in veel minder goede conditie geraakt. Timmerman A. Schilperoort werd na de ramp de eigenaar, in 1974 kwam hij met de gemeente Bruinisse overeen dat, bij eventuele sloop, de gemeente het eerste recht zou hebben om de steen aan te kopen, in 1979 was het zover. Taxatie van de 18

Stad en lande | 2009 | | pagina 20