Mevr. Teunie Wessels, de ladyspeaker van de groep en mevr. Hendrikse, fotograaf W. Mol. Monumentendag 2009 Dit jaar zijn we op Monumentendag, in verband met de restauratie van het stadhuis, te gast geweest in de Nieuwe Kerk, een mooie locatie! Rondom elf uur kwamen van alle kanten mensen in streekdracht aanlopen, een prachtig gezicht op deze zonnige dag. Je moet als je in dracht loopt geen haast hebben, want onderweg wordt je regel matig staande gehouden! Eerst gingen we met zijn allen op de trappen van de kerk op de foto. Toen waren we een echte bezienswaardigheid, de foto graferende bezoekers van de Monumentendag hadden een buitenkansje. Het is niet alleen een mooi maar ook een grappig gebeuren, want het had heel wat voeten in aarde voordat alle mutsen goed stonden! Daarna gingen we de kerk binnen en de mensen die de tentoonstelling daar bezochten waren blij verrast als ze zoveel streekdrachten "in het echt" zien. We kregen veel vragen en raakten niet uitver teld over onze dracht en ontvingen veel com plimentjes omdat het zo authentiek was. Om 13.00 uur en 14.00 uur waren er uitgebreide presentaties. Het kerkgebouw is een prima locatie, de mensen kunnen ongestoord in- en uitlopen maar de meesten bleken toch geïnteresseerd te zijn en zochten een plekje om te kijken naar al die Zeeuwse pracht en te luisteren naar de uitleg over gewoontes en gebruiken. Een rijtje oudere dames knikten met z'n allen steeds instemmend als ze iets hoorden wat ze zelf ook meegemaakt hadden! Opvallend op zo'n dag is dat wildvreemde mensen vertellen dat ze nog onderdelen van een dracht op zolder hebben liggen, of juist hebben wegge gooid! We hopen dat dit laatste niet het geval is bij de leden van Stad en Lande! 21

Stad en lande | 2009 | | pagina 23