VAN DE VOORZITTER Hans Erbrink Dit voorwoord zal vooral voor de leden van buiten ons eiland echt nieuws bevatten. Voor de lezers van de lokale en regionale bladen zullen de ver melde feiten niet onbekend zijn. Toch wil ik ze graag met u delen. Sinds enige tijd kent Stad en Lande een nieuwe PR-commissie. Deze commissie probeert Stad en Lande te voorzien van een nieuw elan. De uit gangspunten van Stad en Lande worden opnieuw onder de aandacht van een breder publiek gebracht en gekoppeld aan een ledenwerfcam pagne. Over deze commissie leest u meer in een bijdrage elders in dit blad. In de laatste editie van Stad en Lande besprak ik reeds met u het rumoer over de Zierikzeese stadsbeiaardier. Ik eindigde toen met de opmer king dat hier wel enige actie op zou komen. Welnu, dat is gebeurd. Er is inmiddels een Stichting Zierikzeese Carillons opgericht en op zaterdag 10 oktober j.l. werd een heuse competi tiedag georganiseerd voor beiaardiers. Er waren elf gegadigden voor de functie van stadsbeiaar dier. Zij kregen allemaal de gelegenheid om staal tjes van hun kunnen te laten horen. Een deskun dige jury en het stichtingsbestuur (waarvan ik lid ben) beoordeelden de spelers onafhankelijk van elkaar. Voor elke kandidaat was een klein halfuur beschikbaar. De strijd begon 11.00 uur en eindig de om 17.00 uur. De hele dag dus carillonmuziek in de stad: als dat geen goede reclame is! Het ver langlijstje van het Stichtingsbestuur liep volledig parallel met het oordeel van de jury. Gekozen werd Janno den Engelsman uit Utrecht. Janno heeft inmiddels de benoeming geaccepteerd. Vrijdag 8 oktober bezochten ondergetekende en Aize Meintema - lid van de commissie Planologie van Stad en Lande en gelegenheidswoordvoerder namens onze Vereniging - de Raad van State in Den Haag, om onze bezwaren tegen het nieuwe Bestemmingsplan Buitengebied Schouwen- Duiveland te bepleiten. Zoals u waarschijnlijk wel weet richt de kritiek van Stad en Lande zich voor al tegen de kassenbouw in Noordgouwe en de hoogte van de te bouwen kassen in Sirjansland. Naar ons gevoel hebben we daar een klein suc cesje geboekt. Vooralsnog zijn onze bezwaren aangehouden, tot de behandeling van de bodem procedure. Met dit oordeel van de Raad is ook de Gemeente Schouwen-Duiveland tevreden, omdat dit inhoud dat zij haar andere plannen wel kan uitvoeren. Tenslotte wil ik u langs deze weg van harte uitno digen voor de Najaarsvergadering van Stad en Lande, die we dit keer op vrijdag 27 november a.s. in het MFC te Zierikzee organiseren. Aanvang om 19.30 uur. Voor de pauze wordt in het huishoude lijk deel afscheid genomen van Joop van Loo. Joop bekleedt al jaren het vice-voorzitterschap van de Vereniging. Inmiddels heeft hij de gezegende leef tijd van 75 jaar bereikt en wil hij het wat rustiger aandoen. Hij blijft overigens wel actief voor de commissie Jaarboek. Eric van der Doe houdt in het tweede deel van de vergadering een zeer inte ressante lezing over teruggevonden zeemansbrie- ven uit de 17e en 18e eeuw. ik hoop u allen te mogen begroeten op deze ledenvergadering en wens u veel leesplezier met deze nieuwe editie van ons verenigingsblad. 2

Stad en lande | 2009 | | pagina 4