JAARVERSLAG COMMISSIE TIJDSCHRIFT blad dat een belangrijke plaats innam in de eilan- delijke samenleving. Ten slotte schreef Erik Jan van der Meer over 'De emotie verborgen, de zake lijkheid regeert. De wederopbouw van de polders van Schouwen-Duiveland na de watersnoodramp van 1953'. Daarin gaat hij uitvoerig in op onder meer de herverkaveling, die grote gevolgen had voor de landbouw en het landschap van het eiland. Naast steun uit de verenigingskas werd weer een financiële bijdrage ontvangen van de Slavenkas te Zierikzee en het SNS Fonds 't Nut Zierikzee. Dit keer werd ook financiële steun ontvangen van de Familievereniging vriesendorp. De grootvader van een van de auteurs was de eigenaar-bewoner van slot Moermond. Het ophangen van de verzets mensen vond dicht bij dit kasteel plaats. Mede dankzij deze steun kon het jaarboek verschijnen. De Kroniek 2009 werd weer gedrukt bij De vries Communicatie te Zierikzee. De nieuwe Kroniek werd gepresenteerd tijdens de ledenvergadering van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland op 27 november 2009, die in Zierikzee werd gehouden. De leiding van de presentatie was dit keer in handen van ons com missielid Lydia Mol-Sipman. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan de heer G.C.G.M. Rabelink, burgemeester van Schouwen-Duiveland. Daarna hebben de auteurs een korte presentatie gegeven van hun artikel aan de hand van een voorwerp of iets dergelijks, dat een relatie had met het onderwerp waarover zij schreven. Zo had Maddy Verseput-Stevense het kookboek uit de oorlog bij zich dat gebruikt werd op slot Moermond waar zij haar latere man, Hans Verseput, die daar ondergedoken zat, heeft leren kennen. Auteur Rob van Leeuwen had een vlin derdas, want daarmee was Tinus Bij de Vaate steeds getooid. Zijn exemplaar gaf hij door aan de weduwe van MJ. Bij de Vaate als eerbetoon voor het werk van haar man. Deze ledenvergadering was een belangrijk moment in de geschiedenis van het jaarboek. De ledenvergadering nam namelijk het besluit de Kroniek te koppelen aan het lidmaatschap, vooral door de sterk wisselende afname van het jaar boek, mede in relatie tot de stijgende productie kosten, kwam het voortbestaan in gevaar. Door dit besluit krijgen met ingang van 2010 de leden van Stad en Lande voortaan een exemplaar van de Kroniek. Om dat te verwezenlijken werd beslo ten de contributie iets te verhogen, namelijk tot 20 euro per jaar. Daarmee is het voortbestaan van het jaarboek verzekerd en gaat de redactie met genoegen zich weer buigen over de inhoud van de 35ste jaargang. Een tipje van de sluier willen wij ten slotte oplichten. Net zoals de 25ste jaargang zal dit een themanummer worden. Jeroen Padmos De Commissie Tijdschrift bestond in 2009 uit Aad Pattenier (eindredactie), Betty Blikman, Peter Maartense en Jeroen Padmos. In 2009 mocht de Commissie zich wederom ver heugen op een groot aantal ingezonden bijdragen voor het blad. Driemaal achtereen kon daarom een zeer interessant blad uitgegeven worden. Een bijzonder hoogtepunt vormde het verschijnen van het 125ste nummer van Stad en Lande. Hierin werden herinneringen aan het blad opgehaald en passeerden een aantal bijzondere artikelen de revue. De Redactie mocht in 2009 het nieuw redactielid Peter Maartense verwelkomen. Peter zet zich met name bij de opmaak en drukklaar maken van het blad. Ook dit jaar mocht de Redactie zich opnieuw verheugen over alle reac ties die zij van lezers mocht ontvangen. Aanvullingen op de bijdragen, reacties op raadfo- to's in de rubriek 'Wie is dat noe...?' en onderzoe kers die belangeloos hun (archief)vondsten ter beschikking stelden voor publicatie. 12

Stad en lande | 2010 | | pagina 13