JAARVERSLAG VAN DE PR-COMMISSIE Jeroen Padmos Uit onderzoek van het Sociaal Cultureel Plan bureau blijkt dat de belangstelling voor cultureel erfgoed de afgelopen jaren is gegroeid. Het muse- umbezoek steeg tussen 1995 en 2007 met zes procent. Monumenten zijn inmiddels op de kaart gezet door de televisiezender SBS6 met het pro gramma Restauratie. Een voorbeeld waarmee op een geslaagde manier het cultureel erfgoed onder de aandacht van een breed publiek wordt gebracht. Behoud van cultureel erfgoed is een zaak van ons allen. Van eigenaar tot vrijwilliger, van deskundige tot leek. Hier is een belangrijke taak weggelegd voor de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland. Om de kennis, die binnen de Vereniging aanwezig is te verspreiden en om de Vereniging weer beter in beeld te brengen, werd in 2009 de PR-commissie opgericht. De nieuwe commissie is direct en voortvarend aan de slag gegaan. Tijdens de Vlasdag in Dreischor werd de aftrap gegeven van een ledenwerfcam pagne die werd herhaald tijdens de Open Monumentendag en de Landelijke Archievendag. De commissieleden waren aanwezig tijdens de opvoeringen van de Stichting Historische Spelen Zierikzee om ook daar eenieder bekend te maken met de doelstellingen van Stad en Lande. Vervolgens werd in samenwerking met de eilan- delijke media de Najaarsledenvergadering gepro moot. Met succes: een groot aantal mensen kwam de presentatie van de nieuwe Kroniek van het Land van de zeemeermin bewonderen en genieten van de bijzondere lezing van Eric van der Doe over vergeten zeemansbrieven uit de zeven tiende en achttiende eeuw. In het najaar van 2009 werden voorbereidingen getroffen voor een nieuwe cursus Streekgeschie denis. Gedurende een viertal avonden en een och tend wordt, met behulp van professionele inlei ders, thematisch de geschiedenis van Schouwen- Duiveland bestudeerd. De cursus is inmiddels met groot enthousiasme ontvangen door de veertig deelnemers. Inmiddels zijn plannen geopperd om in het najaar van 2010 een nieuwe cursus met dezelfde en/of andere thema's te organiseren. In samenwerking met Wereldregio werden de voorbereidingen gestart voor een nieuwe fotoru briek. Telkens worden aan de hand van oude en nieuwe foto's een bekende plek op het eiland uit gelicht. Uitgangspunt vormen de veranderingen die de afgelopen vijftig jaar op Schouwen- Duiveland plaatsvonden. De PR-commissie bestaat momenteel uit de bestuursleden Ria Geluk, Jos Beije, Lian Sluis, en Jeroen Padmos. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat aan deze commissie alleen bestuursleden deelnemen. Daarom worden enthousiaste leden gezocht die een bijdrage aan deze nieuwe com missie willen leveren. Aanmelden kan via info@stad-en-lande.nl 16

Stad en lande | 2010 | | pagina 17