VERSLAG VAN DE NAJAARSLEDEN VERGADERING OP 27 NOVEMBER 2009 Heuse Ke/zfcv De voorzitter J. Chr. Erbrink opent om 19.35 uur de Najaarsledenvergadering van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Be vergade ring vindt plaats in het MFC te Zierikzee. Een snel le telling wijst uit dat er ongeveer negentig leden aanwezig zijn. De voorzitter heet iedereen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer burgemeester Rabelink en de ereleden Beekman, Boot, Doeleman en Van Sloten. Er zijn twee afmeldingen binnen gekomen, te weten van de familie Maartense en de heer H. Spijkerman. Het verslag van de Voorjaarsverga dering van 17 april 2009 wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd. De notulist wordt bedankt door de voorzitter. De door de penningmeester Van de Linde opgemaakte begroting voor het jaar 2010 wordt na een korte toelichting goedgekeurd. Legaat De voorzitter meldt dat er een legaat is binnenge komen van mevrouw Braber-Vos. Dit legaat is opgenomen in het Steunfonds van de Vereniging. De voorzitter maakt melding van het feit dat het altijd mogelijk is om een belastingvrije schenking van 100 te doen aan het Steunfonds. De commissie Planologie maakt zich zorgen om het "lodges-project" te Zonnemaire. We houden dit scherp in de gaten. De nieuw gevormde PR- commissie is actief in de pers en op evenemen ten. Dit heeft al twintig nieuwe leden voor de Vereniging opgeleverd. De voorzitter meldt tot slot het voornemen om een regelmatig verschij nende digitale nieuwsbrief te maken. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de bestuursleden of via info@stad-en-lande.nl Bestuurswisseling De heer Meintema is geruime tijd werkzaam voor de Monumentencommissie en de commissie Planologie. Hij wordt met algemene stemmen offi cieel benoemd als bestuurslid. Omdat het bestuur afscheid neemt van de heer Van Loo komt het vice-voorzitterschap vacant. Op voorstel van het bestuur wordt de kandidatuur van de heer Meintema aan de vergadering voorgedragen. Dit voorstel wordt met algemene stemmen aangeno men. De heren Flikweert en Van der Linde worden voor vier jaar herbenoemd. De voorzitter meldt dat nog een bestuurslidmaatschap vacant is en dat gezocht wordt naar een geschikte kandidaat. Koppeling lidmaatschap aan jaarboek Binnen het bestuur en de commissie Jaarboek leeft al jaren de wens om het jaarboek - de Kroniek van het Land van de Zeemeermin - te kop pelen aan het lidmaatschap van de vereniging. Hiermee wordt het voortbestaan van het Jaarboek voor de komende jaren gegarandeerd. Hiertoe doet het bestuur de vergadering twee voorstellen. Het eerste voorstel behelst de genoemde koppe ling. Het tweede verzoek is om verhoging van de jaarlijkse contributie van vijftien naar twintig euro om zo de kosten van de Kroniek te kunnen dra gen. Ondanks de verhoging van de contributie, worden beide voorstellen met algemene stem men aangenomen. Rondvraag In de rondvraag wijst de heer P. Boot er op dat de verbouwing van de vrijburgh volgens hem niet volgens de regels gaat. De voorzitter zegt dat door de betreffende commissie hiernaar gekeken zal worden. De heer H. Doeleman merkt op dat er na de suc cesvolle restauratie van een gevelreclame in Dreischor er misschien nog wel wat de doen valt op het eiland. Hij pleit in het algemeen voor meer aandacht voor gevelreclames. Hij vraagt zich af of dit iets is voor de commissie Kleine Monumenten in samenwerking met de gemeen telijke monumentencommissie. Dit voorstel wordt met applaus vanuit de vergadering begeleid. Ereleden Hierna wordt door de voorzitter afscheid geno men van het vertrekkend bestuurslid J. van Loo. De voorzitter wijst er op dat de grote verdiensten van de heer Van Loo voor de Vereniging uitgebreid zijn vermeld in een interview in Mededelingenblad nummer 126. Vervolgens memoreert de voorzitter aan de verdiensten van de heer Schorer op het gebied van de planologie. Beide heren krijgen 17

Stad en lande | 2010 | | pagina 18