WAER IS DAT NOE? Foto's van onbekende personen of gebouwen op Schouwen-Duiveland Ook nu weer ontvingen we een reactie op onze vorige raad- foto. Herman Doeleman schreef ons het volgende: De foto op pagina 22 van Stad en Lande nr. 126 is voor mij wel heel makkelijk: op de voorgrond loopt mijn moeder, mevrouw A.P. Doeleman-van der Valk, met aan haar hand mijn jongste zusje Marietje. Ons hele gezin was tijdens de feestweek in 1949 verkleed als (Walcherse) boer en boerin. Twee belangrijke Zeelandia producten Zea en Carlo hadden namelijk als beeldmerk respectievelijk een Zeeuwse boerin en een Zeeuwse boer. Ik weet nog dat we vaak werden gefotografeerd, een enkele keer kregen we ook zo'n fotoo tje toegestuurd. Mijn moeder is nu hoogbejaard (90), mijn zusje is helaas overleden. Zij was trouwens de enige die niet als boerinnetje was verkleed. "Te klein" werd haar gezegd, wat ze niet leuk vond. Het toeval wil dat in de periode tussen het plaatsen van de raadfoto en van het antwoord, mevrouw Adrie Doeleman is overleden. Haar gezondheid ging het laatste jaar erg achter uit. De familie zal haar zeker missen, we wensen hen veel sterkte toe met dit gemis. Stad en Lande verloor in haar een trouw en toegewijd lid. Onderstaand de nieuwe raadfoto uit de fotocollectie van het Gemeente Archief van Schouwen-Duiveland. t Kan iemand van onze lezers zich herinneren waar deze beschadigde woning stond? Reacties graag naar t bettyblikman@zeelandnet.nl of 0111-416349. 21

Stad en lande | 2010 | | pagina 22