VAN DE REDACTIE VAN DE VOORZITTER Na een winter waar maar geen eind aan lijkt te komen ontvangt u hierbij aflevering 127 van Stad en Lande. Een mengeling van interessante wetenswaardigheden over zowel het recente als het wat oudere verleden van Schouwen- Duiveland. Het zal u niet verbazen dat minstens de helft te maken heeft met roerige tijden, oorlog en bezetting, maar ook het streven naar sociale zekerheid komt aan bod. Gelukkig leven we nu, althans in onze directe omge ving, in een rustiger tijd en kunnen we genieten van hetgeen Schouwen-Duiveland ons te bieden heeft. En dat heeft niet alleen betrekking op toeristische en recreatieve zaken. Behalve de modernste bouw werken op waterstaatkundig gebied herbergt onze omgeving ook een schat aan historische bouwwer ken en is Schouwen-Duiveland vaak het toneel van belangwekkende ontwikkelingen geweest. Stad en Lande zal geen gelegenheid ongebruikt laten om dit kenbaar te maken. Dit nummer is tevens gevuld met verslagen van de diverse commissies van de Vereniging Stad en Lande en het is bijzonder zinvol om te wijzen op de inspanningen van de commissie planologie. Mede door hun inspanningen kunnen wij hopelijk het typische eigen karakter van Schouwen- Duiveland in stand houden, zodat ook onze klein kinderen nog kunnen genieten van datgene wat ons zo na aan het hart ligt. Ten laatste, uw eindredacteur moet om gezond heidsredenen enige tijd verstek laten gaan. Wij wensen hem vanaf deze plaats een voorspoedige genezing toe. Hans Erbrink Op de in november gehouden najaarsvergadering is met algemene stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen om de contributie met 5,00 te verhogen tot 20,00 waarbij ieder lid dan het jaarboek inclusief krijgt. Let u dus op bij betaling! Het beste is om de acceptgiro af te wachten of om tot automatische incasso over te gaan. Het jaarboek wordt wel apart aan u toegezonden. De formule voor de cursus streekgeschiedenis is een groot succes! De cursus wordt op locatie afgewerkt, waarbij de locatie tevens onderwerp is. Aanschouwelijk onderwijs dus! De animo tot deelname is leuk hoog: 35 deelnemers zijn zeer enthousiast bezig. De lezing van Stad en Lande voor de PCOB Schouwen-Duiveland was eveneens een succes. Hier hadden bijna 70 leden een aardige middag en luisterden aandachtig naar de uitleg door Peter Vleugel en ondergetekende. Resultaat: een klein geldbedrag voor de vereniging en twee nieuwe leden! De najaarsexcursie zal ons dit jaar naar België voeren. Eind maart gaat de commissie op pad om het definitieve reisplan vast te stellen. Van de Raad van State is inzake ons bezwaar schrift tegen de kassenhoogbouw nog geen uitno diging voor de uitslag ontvangen. Dat wachten we dus maar rustig af. Wel is het bestuur weer in de pen geklommen tegen de sloopvergunning hout wallen. Buurtbewoners in zonnemaire maakten bij de gemeente bezwaar tegen de bouw van 50 lod ges, bezorgd als zij zijn dat het met de rust gedaan zal zijn. Het bestuur houdt ook deze ontwikkeling nauwkeurig in de gaten, maar op dit moment is er nog niets tegen te doen zolang de gemeente geen openbaarheid van de plannen geeft. Op de voorjaarsvergadering in de Schutse in Haamstede worden vier oorkonden en twee eer volle vermeldingen uitgereikt: een fraai aantal en 1

Stad en lande | 2010 | | pagina 2