WAER IS DAT NOE? Foto's van onbekende plekken op Schouwen-Duiveland. Zeker drie personen hadden een idee welk huis op de vorige raadfoto te zien was. Eén gaf het goed antwoord: Jan van Driel uit Niéüwerkerk. Hij wist dat het zwaar beschadigde huis het voorma lige doktershuis aan de Molenweg in Oosterland was. Anne-Fré van der Zande - Vleugels Schutter weet er alles van, want het was het huis van haar grootouders. Ze schreef ons het volgende: "in 1840 kocht mijn betovergrootvader Diederik Jacob Vleugels Schutter (1801-1881), belasting ontvanger van beroep, een stuk grond aan de Molenweg om een huis op te bouwen, waar hij kon wonen en werken. Hij leende daarvoor geld bij een collega uit Zierikzee. In ongeveer 1845 was het huis klaar en ging hij op zoek naar een vrouw. Elke maand moest hij de ontvangen gel den overdragen aan de centrale belastingpost in Zierikzee en daar ontmoette hij de "ambtenaar der Rijksbelastingen" Roelof van Meerendonk, de vader van de later beroemd geworden mensen redder Jan van Meerendonk. Meestal bleef hij een nachtje in de stad en overnachtte bij de familie van Meerendonk. Daar ontmoette hij ook de 20 jarige Tanna van Meerendonk, waar hij mee trouwde. Al vier maanden later werd hun zoontje geboren in het mooie huis in Oosterland. Het huis kende veel verdriet: dit kind bijvoor beeld, werd maar vijf jaar oud. Gelukkig werden lüjTrrmrr Het doktershuis van Oosterland (Molenweg 56) in ongeveer 1859. Collectie fam. A. van der Zande - Vleugels Schutter 10

Stad en lande | 2010 | | pagina 12