KASTELEN, LANDHUIZEN EN WATERLOO; LEDENEXCURSIE VAN STAD EN LANDE I Peter Vleugel kapel, een oude keuken nog helemaal ingericht met koperen potten en pannen. In de middel eeuwse wapenzaal komen ridders u in harnas tegemoet. Op de eerste verdieping vinden we zalen die in zeventiende-eeuwse stijl, de tijd van Rubens en de weelderige Barok, zijn ingericht. Op zaterdag 4 september 2010 maakt de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland een boeiende reis door het verleden. Dit jaar is België aan de beurt. We bezoeken in de voormalige Zuidelijke Nederlanden een middel eeuwse burcht, een sierlijk achttiende-eeuws landgoed en het beroemde slagveld van Waterloo. Het kasteel Ecaussinnes-Lalaing is hooggelegen en kijkt uit over de rivier de Sennette. De bewo ners zoals de families Lalaing, De Croy en Van der Burch speelden een belangrijke rol in het bestuur van de Nederlanden. Een groot deel van het kasteel van Ecaussinnes- Lalaing heeft haar middeleeuws karakter behou den met een echte kerker, een fraaie gotische Op onze reis door de tijd komen we uit bij het Chateau de Seneffe. De buitenkant van dit kasteel heeft een streng classicistisch ogend uiterlijk. De voorzijde is sym metrisch van opbouw met pilastergevel en een timpaan in het midden met de familiewapens. Deze residentie werd tussen 1763 en 1768 als buitenverblijf voor graaf Julien Depestre gebouwd, volgens de plannen van architect Laurent BenoTt Dewez. Het kasteel bevindt zich in een formeel Frans park van 22 hectare met onder andere een oranjerie, een neoklassiek theater, een volière en tuinen. Met mooi weer is het daar prettig toeven. In dit kasteel is tevens het Waalse Zilvermuseum gevestigd. Dit museum herbergt een bijzonder fraaie collectie zilver en organiseert regelmatig wisselende tentoonstellingen. De binnenkant van dit landhuis toont ons de zwie- Het kasteel van Seneffe. Bron: http://willems-dirk.skynetblogs.be Het kasteel van Ecaussinnes. Bron: http://www. chateaufort-ecaussinnes. be

Stad en lande | 2010 | | pagina 20