VERSLAG VAN DE VOORJAARSLEDENVERGADERING 2010 Heuse Keizer De voorzitter J. Chr. Erbrink opent omstreeks 19.30 uur de vergadering. Deze bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis te Burgh-Haamstede. Be voorzit ter heet iedereen hartelijk welkom en is verheugd over de grote opkomst. In het bijzonder worden de ereleden P. A. Boot, H. Doeleman, J. van Loo, D. Schorer en J. van Sloten welkom geheten. Het verslag van de ledenvergadering van 27 november 2009 wordt zonder wijzigingen vast gesteld. De voorzitter herinnert nog aan de prach tige lezing over de 'vergeten' achttiende eeuwse zeemansbrieven. Innovation Island De voorzitter meldt dat in het kader van Innovation Island de opknapbeurt van Brouwershaven wat ver van de realiteit lijkt te liggen. Immers, het industrie terrein wordt een woonwijk met 10 eenheden van 35 woningen. Financiën Naar aanleiding van het door de stichting Steunfonds ontvangen legaat stelt de heer Schorer voor om altijd bij legaten de naam te vermelden. Dit voorstel wordt overgenomen. Naar aanleiding van de Rekening en Verantwoor ding van de penningmeester wordt het voorstel gedaan om de commissie Streektaal op te heffen en om op dit terrein voortaan samen te werken met anderen. Dit voorstel wordt door de vergade ring aangenomen. De kascontrole is goed en naar tevredenheid verlo pen. De kascontrolecommissie wordt bedankt en eervol ontslagen. Personalia De voorzitter attendeert de vergadering op het vacante bestuurslidmaatschap. Hij verzoekt de ver gadering om actief mee te denken en kandidaten voor te dragen. Er heeft zich tot nu toe helaas niemand gemeld. De heer Van Eldik meldt zich spontaan aan als nieuwe vrijwilliger bij de commissie Kleine Monu menten. Deze commissie houdt zich op dit moment hoofdzakelijk bezig met het inventarise ren en toegankelijk maken van haar fotocollectie. Nieuwsbrief De PR-commissie heeft een plan ontwikkeld om een digitale nieuwsbrief uit te geven. Door middel van deze nieuwsbrief kunnen we duidelijk en snel met onze achterban communiceren. Denk hierbij aan voorgenomen brieven aan de gemeente of instanties, cursussen en andere activiteiten. Het verzoek is om de presentielijst te tekenen en daar bij ook het e-mail adres op te geven. Aanmelden is altijd mogelijk via de website van Stad en Lande. Cursus Streekgeschiedenis Naast het volgen van de ontwikkelingen op Schouwen-Duiveland wil stad en Lande ook bijdragen aan het verbreiden van kennis over ons eiland. Zo heeft de PR-commissie een fotorubriek in WereldRegio. De cursus Streekgeschiedenis is ook zo'n initiatief. Deze cursus kon dit jaar rekenen op 35 deelnemers. Omdat alle deelnemers bijzon der enthousiast waren is besloten om in het win terseizoen 2010-2011 een vervolg te organiseren. Op de vraag of de inleidingen ook in boekvorm kunnen verschijnen, ziet het bestuur enige finan ciële problemen. Namens de commissie excursie houdt de heer P. F. Vleugel een 'korte' inleiding met plaatjes. De excursie gaat naar Waterloo en het kasteel van Seneffe. Oorkonden De tweejaarlijkse uitreiking van de oorkonden en eervolle vermeldingen voor restauraties en herstel van monumentenpanden werd door de monumen tencommissie verzorgd, in 2010 zijn de volgende panden in de prijzen gevallen: de voormalige hof stede De Drie Wilgen te Ellemeet, Haven Noordzijde 23-24 te Brouwershaven, Havenplein 24 en Oude Haven 48 te Zierikzee. De eervolle ver meldingen gingen naar het Burghse pand Kerkstraat 6 en naar het pand Weststraat 8 te Dreischor. De eigenaren van de panden ontvingen, naast bloemen, allen prachtige oorkonden die door Bob Noomen werden gemaakt. Lezing Na de pauze wordt door de gemeente Schouwen- 11

Stad en lande | 2010 | | pagina 13