GESCHIEDENIS LEEFT: CURSUS STREEKGESCHIEDENIS 2011 Duiveland een lezing verzorgd over de achtergron den van het Landschappelijk Ontwikkelingsplan. In het LOP wordt beschreven we wat we belangrijk vinden aan het landschap en welke elementen we in de toekomst willen behouden, versterken en ontwikkelen. Het LOP is daarmee een verdieping van het landschappelijk raamwerk. Het LOP gaat over het gehele buitengebied uitgezonderd de Kop van Schouwen. Tijdens deze interessante uiteen zetting is er voornamelijk aandacht voor de cultuurhistorie, een thema dat onze Vereniging zeer aan het hart gaat. Ria Geluk Onder het thema Geschiedenis Leeft! organiseert de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland in 2011 opnieuw een vijfdelige cursus streekgeschiedenis. Het doel van deze cursus is om de deelnemers thematisch kennis te laten maken met de rijke geschiedenis van het eiland. Het (concept)programma ziet er als volgt uit: Maandagavond 17 januari 2011 Thema: Ontwikkeling van de landbouw door de jaren heen Inleider Peter Priester is conservator bij de gemeentelijke musea te Zierikzee en auteur van het boek 'De geschiedenis van de Zeeuwse land bouw'. Locatie: Streek- en Landbouwmuseum Goemans- zorg te Dreischor ondermeer 'De Zeeuwse geschiedeniscanon'. Locatie: Restaurant de Schelphoek te Serooskerke (S.-D.) Maandagavond 28 februari 2011 Thema: Brieven van zeevarenden; nautische zaken Inleider Erik van der Doe is als coördinator archie ven verbonden aan Metamorfoze, een samenwer kingsverband tussen het Nationaal Archief en de Koninklijke Bibliotheek. Locatie: Brouws museum te Brouwershaven. Op zaterdag 12 maart 2011 wordt de cursus afge sloten met een excursie door het gebied rondom de Rampweg te Noordwelle. Centraal staan de ontwikkeling, waarden en potenties van dit unie ke gebied. Maandagavond 31 januari 2011 Thema: De samenstelling van de bevolking gedu rende 50 jaar (van autonoom dorp naar woon dorp) Inleider Dick van der Wouw is adviseur onderzoek bij Scoop Zeeland. Locatie: volgt Maandagavond 14 februari 2011 Thema: Verdronken dorpen Inleider Jan B. Kuipers is historicus en auteur van Aan deze cursus zijn kosten verbonden. Leden van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland betalen 25 euro per persoon. Ook geïn teresseerde niet-leden kunnen deelnemen. Zij betalen 40 euro per persoon. Meer informatie kan worden verkregen bij Ria Geluk. Zij is telefonisch bereikbaar via 06-28 51 39 78. Geïnteresseerden kunnen zich per e-mail vóór 15 december 2010 aanmelden via info@stad-en- lande.nl 12

Stad en lande | 2010 | | pagina 14