greerde in 1951 naar Canada, waar ze in Ottawa overleed in 1980. Na haar vertrek werd het pand bewoond door de familie Bil-Le Comte. Bil was brievenbesteller van beroep. Ze werden opgevolgd door J. Schults en en zijn vrouw S. Schilperoord. Tegenwoordig woont daar de familie M. Kouwen- berg. Het hoge pand Kinderstraat f is naar de mening van Sprengelmeijer ooit gebouwd voor het Leger des Heils. (De Zierikzeesche Nieuwsbode van 04/04/1908 meldt dat het Leger des Heils zich duurzaam in Zierikzee gaat vestigen en daartoe een terrein aan de (Koe)Kinderstraat heeft gekocht om een vergaderzaal met bovenwoning te gaan bouwen. Red.) Ook hij wist nog dat timmerman J. de Vlieger hier later woonden en meest doods kisten maakte. Tegenwoordig woont daar de fami lie Meijs. Het tweede gebouw aan de Kinderstraat, waar nog een klein stukje van is te zien, was de woning en winkel van schilder Piet Schults. Tot zover over de huizen en hun bewoners, nu iets over de bewoners van het huis waar het om gaat. Dat deze J. van Burg heette, is te zien op de foto. Er waren in die tijd meer personen, die deze naam droegen, maar hier gaat het om Jacob van Burg Czn. (1864-1950) Hij was weduwnaar van Lena Blom, toen hij in april 1903 trouwde met de wedu we van Daniël Verbeek, Janna Beije (1867-1966). Jacob was 38 en Janna 35. Hij was landbouwer en zij winkelierster. Janna had een zoon -Pieter gehe ten, geboren in 1890- uit haar eerste huwelijk. Met haar tweede man kreeg ze nog vijf kinderen: Maria Maatje in 1904, Jacob Cornelis in 1905, Cornells Jacob in 1907, Maatje Johanna in 1908 en Joost Marinus in 1911. Gezien het feit dat jonge tjes toen hun eerst levensjaren rokken droegen, zouden de kinderen op de foto de vier jongsten uit dit huwelijk zijn. Waarschijnlijk dateert de foto uit ongeveer 1910. Bijzonder detail is dat de foto is gemaakt door de oudste zoon van Janna Beije, Pieter Verbeek. Jacob van Burg bood zijn "ruime woon- en winkelhuis aan de Meelstraat B 403" te koop aan in november 1917. Het gezin verhuis de naar de Kromme Elleboog, waarschijnlijk num mer 9. Vanaf dat moment wordt het duidelijk dat hij van beroep boer is. In advertenties bood hij regelmatig bonte eetaardappelen" te koop aan en stier- en vaarskalveren. Toen Janna van Burg- Beije in februari 1966 overleed, was ze 98 jaar en zeven maanden oud. De Zierikzeesche Nieuws bode vermeldde dat ze tot dat moment de oudste inwoner van Zierikzee was. Ook haar zoon Pieter werd oud. De weduwnaar van Maatje Christina Timmerman, stierf op 86 jarige leeftijd in 1976. Hij was "rustend directeur" van de toenmalige han del in landbouwwerktuigen Timmerman en Verbeek. Fotograferen was (net als filatelie) een van zijn hobby's, gezien de schitterende collectie die zijn nazaten enige tijd geleden aan het gemeentearchief schonken. Alle lezers die rea geerden, ook de niet genoemde: hartelijk dank! De nieuwe raadfoto is van recenter datum. Welke galante ridder draagt welke aardige dame door de Zierikzeese Korte Nobelstraat, in de periode vlak na de ramp? De nieuwe raadfoto. Bron: Gemeentearchief Gemeente Schouwen-Duiveland, afbeelding ZZE 1415. Uw reactie graag naar Betty Blikman-Ruiterkamp, tel. nr. 416349 of per mail: bettyblikman@zeelandnet.nl. 24

Stad en lande | 2010 | | pagina 26