VAN DE VOORZITTER VAN DE REDACTIE Hans Erbrink Eindelijk is het zover: de datum van de zitting bij de Raad van State in Den Haag is bekend. Op dins dag 9 november worden we verwachtte Raad buigt zich dan over het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Schouwen- Duiveland. Deze zitting heeft lang op zich laten wachten, waarschijnlijk omdat er meer bezwaar schriften zijn ingediend. Op de najaarsvergadering zullen wij u hierover nader inlichten. Bestuurlijk zijn we in zwaar weer terecht geko men door het aanstaande vertrek van vier bestuursleden. André Flikweert moet ons verlaten wegens drukke werkzaamheden bij de Rechtbank in Rotterdam. Reitse Keizer, onze secretaris, heeft te kennen gegeven dat hij met ingang van de voorjaarsvergadering 2011 wil stoppen. Jos Beije moest zijn vertrek aankondigen omdat hij lid van de gemeenteraad is geworden. De bestuurster mijn van Jeroen Padmos eindigt met ingang van de voorjaarsvergadering 2011. Jeroen zal zich eveneens vanwege drukke werkzaamheden niet herkiesbaar stellen. Kortom vier vacatures: één algemeen bestuurslid, die tevens de notulen van de vergaderingen verzorgt, één lid als secretaris en twee leden als afgevaardigden van respectie velijk de commissies Planologie en Tijdschrift. Mocht u geïnteresseerd zijn in een van deze vaca tures of een geschikte kandidaat kennen dan wil ik u verzoeken om contact op te nemen met mij of onze secretaris. Tot slot nodig ik u van harte uit voor de Najaarsvergadering op 26 november aanstaande. Omdat we dit jaar gebruik zullen maken van twee aparte locaties in Zierikzee wil ik u verzoeken om de bijgeleverde uitnodiging goed te lezen. Dus graag tot ziens! Met enige regelmaat ontvangt de Redactie van Stad en Lande de vraag wat ons toch telkens weer drijft om dit verenigingsblad uit te geven. Er staat immers geen vergoeding tegenover en veel werk gebeurd in de late avonduurtjes. Nee, we doen het omdat we willen laten zien hoe mooi het leven op Schouwen-Duiveland is. Maar vooral hoe rijk haar historie is. Tevens willen wij aan dacht schenken aan het vinden van een balans tus sen eilandelijke bedrijvigheid enerzijds en respect voor de natuur anderzijds. Het gaat bijvoorbeeld om de eenvoud van een haas op de omgeploegde akker of om een hoogoprijzende torenspits in de ochtendnevel. Die eenvoud vind je terug, als je een prachtige wandeling maakt door het Schouwse winterlandschap en terugkomt met rode oren en koude wangen. Als je tijd weet te maken voor die eenvoud en dit ook weet over te brengen op de vol gende generatie doe je pas recht aan ons eiland. Zo ontstaan tradities en kostbare herinneringen. Verdieping, verbondenheid, genieten van kleine dingen, tradities en manieren, zijn onderwerpen die wij graag voor het voetlicht willen brengen, omdat we leven in een tijdperk waarin daarvoor steeds minder aandacht is. We hebben allemaal te maken met een jachtig bestaan. Ook wij moeten er voor waken om niet de hele dag binnen achter de computer te kruipen, maar de laarzen aan te trekken voor die stevige wandeling of om eens te gaan zitten voor een goed gesprek met familie en vrienden. Die worsteling kom je overal tegen. Daarom willen wij graag dit blad maken. Als sti mulans voor een oude en vertrouwde Zeeuwse discipline: die van tijd voor elkaar en van eenvoud en echtheid. Samen met een groot netwerk van mensen op Schouwen-Duiveland en ver daarbui ten geven wij hiermee ziel aan ons blad. Een ziel, die ons hopelijk ook in 2011 opnieuw met u, onze lezer, verbindt. 1

Stad en lande | 2010 | | pagina 3