JAARVERSLAG 2010 VAN DE PUBLIC RELATIONS COMMISSIE de enorme kosten die hiermee gepaard zouden gaan. We mogen blij zijn als bij sloop de gevel steen behouden blijft. - Een aantal duikers in de watergangen rond Brouwershaven behoeven restauratie. Voorlopig is nog geen geld beschikbaar voor restauratie, maar ze staan weer iets hoger op het prioriteitenlijstje. - De schuren aan de Brouwerijstraat te Noordgouwe. Onlangs heeft de Vereniging de gemeente er nogmaals per brief op gewezen hoe beeldbepalend de schuren zijn in het beschermde dorpsgezicht. Deze schuren zou den daarom ons inziens geïntegreerd moeten worden in de nieuwbouwplannen. Eind decem ber 2010 hebben vier leden van onze commis sie over dit onderwerp een gesprek op het gemeentehuis gehad. We hebben toen te horen gekregen dat er specifiek voor dit plan een beeldkwaliteitsplan is opgesteld waarmee het college van burgemeester en wethouders heeft ingestemd. De gemeente wil in verband met de gevoelige locatie (beschermd dorps- en stads gezicht) een kwalitatief hoogwaardig plan reali seren. De commissie is hoopvol gestemd over een goede invulling van de locatie. Wij hopen u in 2011 opnieuw te kunnen berichten over deze en verdere ontwikkelingen. Jeroen Padmos in 2010 bestond de PR-commissie uit Ria Geluk, Jos Beije, Lian Sluis, en Jeroen Padmos. Gedurende de eerste maanden van 2010 stonden de activiteiten van de PR-commissie in het teken van de vijfdelige cursus Streekgeschiedenis. Onder het adagium 'Geschiedenis Leeft' maakten de cur sisten thematisch kennis met de geschiedenis van Schouwen-Duiveland. De commissie vond een aan tal deskundigen bereid om de verschillende onder werpen toe te lichten. Achtereenvolgens spraken restauratiearchitect Pieter van Traa, Atlantikwall- deskundigen Peter Heijkoop en Jeroen Rijpsma, gemeentearchivaris Huib Uil en Arjan Boon, regio beheerder van de Vereniging Natuurmonumenten. De cursus werd afgesloten met een excursie onder leiding van Dirk Fluijt (Staatsbosbeheer) door het Dijkwater. Langs deze weg wil de PR-commissie de sprekers nogmaals hartelijk danken voor hun belangrijke bijdrage. Een tweede groot project van de PR-commissie was de rubriek Geschiedenis Leeft! in Wereld-regio. Telkens werd aan de hand van een oude en een nieuwe foto een bekende plek op het eiland uitge licht. uitgangspunt vormden telkens de veranderin gen die de afgelopen vijftig jaar op Schouwen- Duiveland plaatsvonden. In totaal werden vijfen twintig afleveringen gemaakt waarbij Jos Beije de eigentijdse foto's leverde en Jeroen Padmos de begeleidende teksten verzorgde. Het Gemeente archief Schouwen-Duiveland stelde belangeloos haar fotocollectie beschikbaar. Een groot aantal lezers reageerden en vertelden over een dierbare plek op het eiland. Zowel de foto's, de informatie en alle herinneringen zijn na te lezen op de website van de Vereniging. Wij willen een ieder die aan deze rubriek heeft bijgedragen hartelijk danken. Tijdens de Beursvloer Schouwen-Duiveland wer den contacten gelegd met het Zierikzeese bedrijf Nuformer - Bureau voor ontwerp en realisatie van bedrijfspresentaties en productpromotie. Dit bedrijf is bereid om de herkenbaarheid en huisstijl van de Vereniging te verbeteren, in 2011 zal dit resulteren in een nieuw, fris en herkenbaar Stad en Lande, zowel op papier als op internet. Gewoontegetrouw vertegenwoordigde de PR- commissie de Vereniging tijdens de vlasdag te Dreischor en op de Open Monumentendag in Zierikzee. Tijdens de Landelijke Archievendag 10

Stad en lande | 2011 | | pagina 12