JAARVERSLAG 2010 VAN DE COMMISSIE PLANOLOGIE waren de commissieleden te gast bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Tijdens de Voorjaar- en Najaarsledenvergaderingen van Stad en Lande verzorgde de commissie de ver koop van boeken en kaarten. Tevens verzorgde zij telkens de ledenwerving. Aize Meintema De samenstelling van de commissie planologie was in 2010 als volgt: Jos Beije (voorzitter tot 1 oktober 2010), Aize Meintema (secretaris), Marinus van Dijke, Arjan de Hulster, Anne Osinga, Marnix van Stralen. De commissie is dit jaar vier keer bijeen geweest en de volgende punten zijn daarbij aan de orde gekomen: - De verordening rond de houtwallen hadden onze aandacht, wij hebben schriftelijk aan het gemeentebestuur laten weten dat het afschaf fen van de verordening een bedreiging voor de houtwallen zou betekenen. - In februari hebben zijn de ontwikkelingen rond Ecomaire ter sprake gekomen. Omdat de gang van zaken ons verontrust hebben we per e-mail alle raadsleden benaderd. Wij hebben nadien vernomen dat diverse raadsleden het gebied bezocht hebben. Een aantal van onze commissieleden heeft 22 februari 2010, op uitnodiging van Niek Deïst, zijn bedrijf "Kijkuit" bezocht en een presentatie gezien van zijn plannen voor de bouw van 50 ecolodges. Er is in de column van Aad in de Wereld Regio gesuggereerd dat Stad en Lande enthousiast was over deze plannen maar er later weer afstand van heeft genomen. De waarheid is echter dat wij ter plaatse hebben gezegd dat zijn plan niet onaardig en best wel goed doordacht is, of woorden van gelijke strek king, maar niet op de beoogde plaats! Hoor en wederhoor van Wereld Regio was hier op zijn Momenteel bestaat de PR-commissie enkel uit bestuursleden. Dat is natuurlijk niet de bedoeling. Daarom worden enthousiaste leden gezocht die een bijdrage aan de commissie willen leveren. Aanmelden kan via info@stad-en-lande.nl plaats geweest! wij vinden het niet op onze weg liggen om mee te denken over een plaats waar een ondernemer wel dergelijke groot schalige projecten kan realiseren. Ons stand punt, zoals verwoord in ons jaarverslag van 2009, is dan ook ongewijzigd. - Naar aanleiding van de ter inzage legging van het bestemmingsplan "Jaarrond open strand tenten", hebben wij gebruik gemaakt van de gelegenheid tot inspraak. Hoofdzaak naar onze mening is: geen verlichting van duinovergangen en geen overnachtingen op het strand. Eigenlijk zijn we geheel tegen het plan. Ook het Landschap Ontwikkelings Plan heeft afgelopen zomer onze aandacht gehad. Diverse voorlichtingsbijeenkomsten zijn door één of meerdere leden van de commissie bezocht. - 9 November 2010 hebben de voorzitter, pen ningmeester en secretaris van de commissie planologie weer een bezoek gebracht aan de Raad van State in Den Haag. Dit naar aanleiding van de laatste zitting over de bodemprocedure betreffende ons beroepschrift aangaande de voorgenomen uitbreiding van de glastuinbouw aan de Kloosterweg te Noordgouwe. Het betreft de hoge kassen van elf meter en waterbuffers van twaalf meter hoog. wij hebben de Raad van State medegedeeld dat wij geen aanvullingen meer hebben en menen dat ons standpunt schriftelijk voldoende is toegelicht. Voor de geïnteresseerden zijn deze brieven beschikbaar op onze site. De uitspraak werd gedaan op 29 december 11

Stad en lande | 2011 | | pagina 13