MUNITIEDUMP IN ZEELAND: WEET U MEER? DAN HEBBEN WE UW HULP NODIG! 2010: van alle appelanten, waaronder onze Vereniging, werden de beroepen ongegrond verklaard. Het is jammer (voor ons eiland) maar we moe ten hierin berusten. Het Bestemmingsplan Buitengebied heeft de juridische toets van de hoogste bestuursrechter doorstaan. Echter de kwaliteit van de uitvoering van ondermeer het kassenbeleid valt of staat met een adequaat uitvoerings- en handhavingsbeleid. Onze Vereniging dient dit dan ook kritisch te volgen. - Als laatste: via onze site kan men een kaart in Google Earth van het eiland raadplegen waar symbolen, met bijgevoegde tekst, aangeven wat er allemaal op het eiland ontwikkeld moet worden. Wij hebben ons beperkt tot initiatieven waarover reeds in de pers is gepubliceerd! Erg interessant om kennis van te nemen. Wij noe men dat onze "mindmap". Per 1 oktober jl. heeft onze commissie afscheid moeten nemen van zijn voorzitter. Het lidschap van de raadsfractie van Alert was niet verenig baar met de functie van commissielid planologie wegens mogelijke belangenverstrengeling, zijn vertrek spijt de overige commissieleden zeer. Gelukkig kan hij wel algemeen bestuurslid blij ven en lid van de PR-commissie. De commissie planologie zoekt derhalve een nieuwe voorzitter. Hilanda de Bruine De vondst van grote hoeveelheden munitie in Cadzand zullen u afgelopen najaar vast niet ont gaan zijn. Deze vondst is het bewijs van een Zeeuwse bodem die veel geheimen met zich meebrengt. Voor ruimtelijke plannen en werken is het belangrijk te weten waar er munitie in de bodem ligt. Tijdens bouwwerken komt het regelmatig voor dat men op gevaarlijke munitie stuit, wat voor veel vertraging zorgt, hoge kosten met zich mee brengt en bovendien gevaarlijk is voor grondwerkers. De Provincie Zeeland is april 2010 begonnen een kaart te maken met gebieden van Niet Gesprongen Explosieven en munitiedumpplaat- sen uit de Tweede Wereldoorlog. Deze kaart kun nen de Zeeuwse overheden gebruiken wanneer er een bouwproject gestart wordt. Eén van de manieren om te achterhalen waar er zich moge lijk nog munitie in de bodem bevindt, is om gebruik te maken van uw specialisme. Vanuit uw interesse en kennis weet u wellicht waar munitie in de Zeeuwse bodem aanwezig is. U kunt uw kennis op een bijzondere manier met ons delen, namelijk door een speciaal ontwikkeld tekenpakket via internet. Deze digitale tekenom geving is eenvoudig te gebruiken en uitsluitend voor heemkundigen ontwikkeld. Op de kaart kunt u de aandachtsgebieden gemakkelijk en snel inte kenen en een korte beschrijving toevoegen. Mocht dit lastig voor u zijn, dan kunt u locaties waar munitie is gedumpt ook per email of telefo nisch doorgeven. De site kunt u vinden door onderstaande link in uw zoekbalk te kopiëren: http://zldags.zeeland.nl/geoweb31/viewer/ Viewer.aspx?Site=Explosieven User: hkk Wachtwoord: kkh Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met Hilanda de Bruine, projectonder steuner NGE Munitiedumpplaatsen, tel. 0118- 631053 of email ham.de.bruine@zeeland.nl (tele fonisch bereikbaar op maandag t/m donderdag van 9.00 uur tot 12.00 uur) of Peter Michielsen, projectleider NGE Munitiedumpplaatsen, tel. 0118-631950 of e-mail munitiedump@zeeland.nl 12

Stad en lande | 2011 | | pagina 14