VERSLAG VAN DE NAJAARSLEDENVERGADERING 2010 13 Reitse Keizer Voorzitter J. Chr. Erbrink opent om 19.40 uur de Najaarsledenvergadering 2010 van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. De ver gadering vindt plaats in de aula van de scholenge meenschap Pontes Pieter Zeeman. Er zijn onge veer 70 leden aanwezig. De voorzitter heet iedereen hartelijk welkom, in het bijzonder de ereleden Beekman, Boot, Doeleman, Van Loo en Van Sloten. Het verslag van de voorjaarsvergadering van 16 april 2010 wordt zonder opmerkingen goedge keurd. De notulist wordt bedankt door de voor zitter. De voorzitter zegt dat hij, omdat de verschillende commissies dit keer zelf verslag doen van hun werkzaamheden, niet zo veel heeft mee te delen. Hij memoreert de verdiensten van de onlangs overleden heer H. Spijkerman, die jarenlang lid is geweest van de Monumentencommissie. Dhr. J. Beije treedt toe tot de gemeenteraad en kan daarom niet langer lid blijven van de commis sie Planologie. Hij blijft wel in het bestuur en gaat samen met mevrouw Geluk de PR doen. De voor zitter meldt de vele leegstand van panden in Zierikzee en de kernen. Dit leidt tot verpaupering van het straatbeeld. De kwestie Mondragon lijkt te worden opgelost. Er komen waarschijnlijk appartementen in het complex. Voor de Maarstraat zou door de gemeente een plan worden gemaakt, maar er is nog niet veel. Begroting en vacatures De begroting die door de penningmeester wordt gepresenteerd, wordt zonder vragen aangeno men. De financiën van de Kroniek zijn voor het eerst geïntegreerd. in de kascommissie worden de heren L. Luijendijk en C. Pols benoemd. In het bestuur zijn vacatures. De heer A. Flikweert is tussentijds afgetreden wegens drukke werk zaamheden in een nieuwe baan. De heer J. Padmos treedt regulier af en is niet herkiesbaar. De heer R. Keizer zal in het voorjaar tussentijds aftreden. De vereniging zoekt dus dringend naar een secretaris. Opening van de najaarsvergadering 2010. Van links naar rechts: Reitse Keizer (secretaris), Hans Erbrink (voorzitter) en Cor van der Linde (penningmeester.) Foto collectie Peter Maartense. Commissies Er is een Public Relations commissie ingesteld. De drijvende kracht is mevrouw R. Geluk. Zij meldt dat de vereniging op de vlasdag, de Landelijke Archievendag en de Open Monumentendag aan wezig is geweest. Dit heeft weer enige nieuwe leden opgeleverd, in het afgelopen jaar heeft de cursus Geschiedenis leeft! 35 deelnemers gehad. Er is iedere avond een ander thema op verschil lende locaties. In de loop van januari 2011 begint een nieuwe cursus, in het najaar van 2011 zal er weer een cursus genealogie voor beginners star ten. De digitale nieuwsbrief is nog niet van start gegaan, maar we gaan er mee beginnen. De commissie Planologie is vier maal bij elkaar geweest, in verband met "Ecomare" zijn alle raadsleden benaderd. Het Stad en Lande stand punt betreffende de ecolodges blijft hetzelfde: niet op die plaats. De uitspraak van de Raad van State betreffende bodemprocedure uitbreiding

Stad en lande | 2011 | | pagina 15