WAER IS DAT NOE? Foto's van onbekende plekken of personen op Schouwen-Duiveland. De man op de raadfoto in het vorige nummer werd door Chris van Aken uit de Teelinckstraat in Zierikzee herkend. Het is wijlen zijn oom Johan van Aken. J.J. van Aken kwam op 1 januari 1938 als 23 jarige jongeman in dienst bij Touringcarbedrijf C.H. van Oeveren. Tijdens zijn werk en vooral de talloze groepsuitstapjes waarbij hij chauffeur was, maak te hij zich bekend en bemind. Op 7 januari 1978 organiseerde zijn werkgever een jubileumreceptie voor hem in het restaurant bij het R.T. M. station. In 1980 zwaaide hij af, na precies 42 dienstjaren te hebben volgemaakt. De garage van Van Oeveren bevond zich van 1933 tot 1993 in Zierikzee, aan de Watermolen. Van Aken zal tijdens de dagen vlak na de ramp niet veel achter het stuur hebben gezeten, maar was kennelijk toch in de buurt van zijn werk, gezien de locatie van de foto: de Korte Nobelstraat. Welke vrouw hij op zijn rug draagt is echter minder duidelijk. Twee suggesties kwamen binnen: Chris van Aken dacht dat het wel eens een dochter van garagehouder Landman kon zijn, die zijn garage in laatstgenoemde straat had. Hij wist het echter niet zeker. Co van der Valk en zijn zusters herkenden er hun moeder in, mevrouw M. van der Valk-Zeijler. Waarom ze bij Van Aken op de rug zat en of ze hem goed kende, is ook hen onbekend. Een halve oplossing van de raadfoto, ditmaal. Maar allen die reageerden: hartelijk dank. We zijn toch weer een klein beetje verder geraakt! Nieuwe raadfoto Al geruime tijd probeer ik erachter te komen waar deze foto is gemaakt. Ze komt uit een collectie op Schouwen-Duiveland, maar kan ook elders zijn genomen. We zien een groene dijk met een afrit naar de polder. Het vee graast in een koeienbocht. Een deel van de bomen (iepen?) is dood. Wie weet waar deze foto is gemaakt? Reacties kunt u sturen aan: F. Beekman Burg. Patijnlaan 408 2585 BV Den Haag frans.beekman@planet.nl 24

Stad en lande | 2011 | | pagina 26