VAN DE VOORZITTER VAN DE REDACTIE Hans Erbrink Tot onze vreugde heeft het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland onlangs besloten om de leegstand en de verkrotting in de kernen stevig aan te pakken. Wel wordt het accent naar ons idee wat te sterk op Zierikzee gelegd. Begrijpelijk, want daar is het probleem op grond van het inwo nertal het grootst. Dat neemt niet weg dat de inwoners van Bruinisse terecht in verweer komen: ook daar is veel leegstand en waarschijn lijk relatief nog meer dan in Zierikzee. Desondanks hopen we dat alle mooie woorden op korte ter mijn omgezet worden in daden. Hopelijk horen we dan ook over de definitieve plannen met de Zierikzeese Maarstraat. Dat blijft een geweldige doorn in ons oog. Een doorn die stevig pijn gaat doen als je met gasten door de stad loopt en zij de achteruitgang van ons cultureel erfgoed opmer ken. We waren niet voor niets de parel aan de Oosterschelde? Het bestuur kan u tijdens de aanstaande Voor jaarsledenvergadering twee nieuwe bestuursle den voorstellen. Het zijn de heren Cees Struijk (algemeen bestuurslid) en Wijnand Renden (als vertegenwoordiger van de commissie Jaarboek). Dan resteert nog altijd de vacature van secretaris. Deze functie wordt momenteel door Reitse Keizer vervuld, maar hij zal tijdens de Voorjaarsverga dering tussentijds aftreden. Deze vacature is voor het bestuur onderwerp van ernstig beraad. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de voorzitter (telefoon 0111-415669 of per e-mail secretariaat@stad-en-lande.nl) Hopelijk kunnen wij u tijdens de vergadering als nog een kandidaat voorstellen. De Najaarsexcursie op de eerste zaterdag in sep tember blijft traditiegetrouw binnenslands. Vorig jaar over de grens, nu er binnen. We zoeken het in het centrale deel van ons land. Meer hierover tij dens de Voorjaarsvergadering, waarvoor ik u hier bij van harte uitnodig. Tot ziens op vrijdag 15 april aanstaande. r De honderddertigste editie van Stad en Lande ligt voor u. In dit eerste nummer van het nieuwe jaar treft u gewoontegetrouw de jaarverslagen van de commissies en het verslag van de Najaars-leden- vergadering. Daarnaast presenteren wij een aan tal zeer diverse artikelen, zo is er aandacht voor de uitgestrekte bezittingen van Vadertje Cats in Zeeuws-Vlaanderen. Een en ander wordt ons medegedeeld door onze inmiddels vaste correspondent Rinus van Langeraad. Adriaan Rotte verhaalt over een door hem gevonden bijzon dere ansichtkaart uit Zierikzee. De kaart blijkt afkomstig te zijn van Anton Pieck. Hoe dit in elkaar zit legt hij uit in 'Niet zomaar 'n kattebelletje'. Daarnaast treft u in dit blad een groot aantal oproepen aan. Bijzondere aandacht verdienen de verzoeken om medewerking aan een project over munitiedump en een onderzoek naar de rederij kerscultuur in Zeeland. Huib Uil wijdt zijn bijdrage aan de verdiensten van de onlangs overleden mevouw Jansen-Glas. Mevrouw Jansen was ondermeer oud bestuurslid van de Vereniging. Komende maanden verschijnen een aantal bijzon dere publicaties. Zo verschijnt van de hand van Jan Zwemer een boek over het Zeeuwse platte land tussen 1910 en 1922. In dit boek is bijzonde re aandacht voor Zonnemaire en de buurdorpen. In dit nummer van Stad en Lande gunt hij ons alvast een voorproefje in zijn bijdrage 'Reorganisatie van de ZLM'. Sander den Haan en Martin van den Broeke publi ceren binnen afzienbare tijd over de Noordgouwse 1

Stad en lande | 2011 | | pagina 3