NIEUWE LEDEN voor het Cultureel Erfgoed (voorheen RDMZ). Stad Lande reikte aan ons een oorkonde uit vanwege de zeer geslaagde restauratie. De voor malige timmermanswerkplaats van Padmos in het voorhuis werd getransformeerd tot woonhuis. Er veranderde feitelijk maar weinig, want wij wil den alles zoveel mogelijk bij het oude houden. Na 33 jaar hebben wij Ring 5 met enige weemoed verlaten, wij woonden er al die tijd met veel ple zier. Ook anderen hebben kunnen genieten van deze inspirerende plek. Het prachtige uitzicht op de in de avond verlichte kerk kregen we cadeau. Wij organiseerden er exposities, kamermuziek bij eenkomsten, vergaderingen, spirituele gespreks groepen en niet te vergeten ontvingen wij er onze bed breakfast gasten. Waarom verlieten wij zo'n mooi huis? Daar is niet één antwoord op. We zijn 33 jaar ouder geworden. Onze twee kinderen zijn allang op eigen benen gaan staan. Daarvoor in de plaats zijn twee paar den gekomen, die niet hun stal vinden in één van de 10 kamers, maar het liefst buiten lopen in een groene wei. Verknocht aan Schouwen-Duiveland zochten wij een kleiner huis met weide op ons eiland. Daarin zijn we na 4 jaar zoeken niet geslaagd. Ook het verkopen van zo'n bijzonder groot huis viel in deze tijd niet mee. Dat maakte het niet gemakkelijker tot een verantwoord besluit te komen. Nadat we ons zomerhuisje in Renesse hadden verkocht kwam alles in een stroomversnelling. Heel toevallig werden wij attent gemaakt op een woonboerderij in de Achterhoek, die te huur stond. Deze woonplek, precies gelegen op de grens met Duitsland, achter Winterswijk, voldeed aan al onze verlangens. Na rijp beraad en een weekje op proef wonen beslo ten wij te 'emigreren' naar het oosten, zonder het dialect te kennen. Op de dag dat wij het huurcon tract tekenden werd ook het verkoopcontract van Ring 5 getekend! Mooier kon het niet zijn. Na flink geworteld te zijn op Schouwen-Duiveland moest ik de bestuurlijke banden gaan verbreken. Enerzijds wel moeilijk, maar anderzijds ook bevrij dend. De band met Schouwen-Duiveland zal wel blijven bestaan. Als erelid van Stad Lande hoop ik nog vele bijeenkomsten mee te maken. Het artikel dat ik in 1980 publiceerde eindigde met de zin: 'En ook toekomstige bewoners zullen hun sporen achterlaten, waardoor de geschiedenis van het huis en haar bewoners alleen nog maar interes santer kan worden.' ik wens de nieuwe bewoners van Ring 5 heel veel woongenot en hoop dat het monument ook ande ren zal mogen blijven bekoren. Dhr. A. Broer te Oosterland Dhr. M. van Geelen te Brouwershaven Mevr. M. Klune te Zierikzee Dhr. M. Kouwenberg te Zierikzee Dhr. T. Merle te Zierikzee Mevr. A. de Munnik te Sirjansland Dhr. W.G. Renden te Zierikzee Dhr. M. Schakel te Zierikzee Mevr. M. Strayer te Renesse Mevr. C. Volkeri te Zierikzee 3

Stad en lande | 2011 | | pagina 5