JAARVERSLAG COMMISSIE TIJDSCHRIFT Wytske Neeltje en Anna Maria Oudkerk. Rijkje kwam met haar man, Scipio Oudkerk, naar Haamstede waar hij predikant was. De familie Stofregen staat centraal in het artikel van Albert Clobus. Deze bijdrage laat zien hoe het enkele generaties van deze familie in Zierikzee verging. Voorspoed maar nog meer tegenspoed en armoe de in de negentiende eeuw waren hun deel. Het leven van het echtpaar Johanna Maria de Crane en Edzard Jacob Gelderman, bankier in Zierikzee, wordt beschreven door E.F.G.M. Gelderman. De fraaie foto's van het echtpaar en van hun activiteiten geven dit artikel een bijzon der karakter, evenals de beschrijving van hun bui tenhuis, de Houtsnip, in Westenschouwen. Tenslotte schreef Daan van der Wekken een bio grafie over G.H. Breetvelt (1892-1982), school meester en kunstschilder te Zierikzee. Naar aanleiding van het laatste artikel werd in de Openbare Bibliotheek in Zierikzee een tentoon stelling gehouden met werken van Breetvelt. Vele particulieren stelden hiervoor schilderijen en tekeningen beschikbaar. De expositie was een groot succes. Uit de reacties bleek welke grote plaats Breetvelt innam in de Zierikzeese samenle ving. Zijn kleindochter, Juliette Timmerman, open de de tentoonstelling en uitte haar vreugde over de belangstelling voor haar opa. Deze opening vond plaats na de ledenvergadering van de ver eniging op vrijdagavond 26 november 2010 in de Pontesscholengemeenschap, locatie Pieter Zeeman. Aan het eind van de vergadering werd de nieuwe Kroniek door Daan van der Wekken gepre senteerd aan de vereniging. De auteurs, voor zover aanwezig, gaven een korte toelichting en redactielid Huib Uil kreeg een bos bloemen voor het 35-jarig lidmaatschap van de Commissie Jaarboek. Tijdens de opening van de tentoonstel ling sprak Hans Erbrink als voorzitter van de ver eniging een dankwoord aan Daan van der Wekken voor zijn inzet als voorzitter van de redactie. De 35ste jaargang was in een ander opzicht een belangrijk nummer. Het was de eerste die gratis aan de leden van de vereniging werd verstrekt. In een constructief overleg tussen het bestuur en de commissie was een voorstel voorbereid om het lidmaatschap te koppelen aan de Kroniek. Door de contributie iets te verhogen, namelijk tot 20 euro per jaar, kon dit worden verwezenlijkt. Daarmee is het voortbestaan van het jaarboek verzekerd. Dankzij de belangeloze medewerking van een aantal leden kon de nieuwe Kroniek op Schouwen-Duiveland, voor zover mogelijk, thuis worden bezorgd ter besparing van portikosten. Ook hen willen we hartelijk bedanken. In dit verband zijn we ook veel dank verschuldigd aan de sponsors die zijn vermeld in het colofon van de Kroniek. De 35ste jaargang werd aangegre pen om de omslag geheel te vernieuwen. Die kreeg daardoor een frisse en eigentijdse uitstra ling. Dat dankzij de drukkerij, De Vries Communicatie in Zierikzee, die we tot slot graag betrekken in onze woorden van dank. Zoals opge merkt in het voorwoord van de Kroniek-2010 zijn er voor de redactiecommissie meer dan voldoen de redenen om met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Jeroen Padmos De Commissie Tijdschrift bestond in 2010 uit Aad Pattenier (eindredactie), Betty Blikman, Peter Maartense en Jeroen Padmos. in 2010 mocht de Commissie zich wederom ver heugen op een groot aantal ingezonden artikelen. Daarnaast ontvingen wij aanvullingen op de bij dragen, reacties op raadfoto's in de rubriek 'Wie is dat noe...?' en konden wij gebruik maken van onderzoekers die belangeloos hun (archief) vond sten ter beschikking stelden voor publicatie. Driemaal achtereen kon daarom een zeer interes sant blad uitgegeven worden. De Redactie nam eind 2010 afscheid van Betty Blikman. Jaren achtereen heeft Betty zich met 6

Stad en lande | 2011 | | pagina 8