hart en ziel voor Stad en Lande ingezet. Naast auteur van talloze artikelen schreef zij ook vele redactionele stukken. Zo verzorgde zij steevast de rubrieken 'Praet', 'Uut de pepieren' en 'Wie is dat noe...?'. Betty en haar echtgenoot Lammert ver huizen naar Zelhem, waar Lammert het familiebe drijf samen met beide zonen zal voortzetten. Hoewel niet langer als redactielid actief zult u Betty hopelijk nog vele jaren als auteur tegenko men in ons Mededelingenblad. In de nummers 127 tot en met 129, de vorig jaar verschenen exemplaren van Stad en Lande; histo rische bijdragen en mededelingen van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland werden achtereenvolgens gepubli ceerd: - Jan Zwemer, De Bond voor Staatspensionering op Schouwen-Duiveland; - Betty Blikman-Ruiterkamp, De zaagmolen bij het Sas; - Rinus van Langeraad KAzn, "Arbeidsinzet" tijdens de Tweede Wereldoorlog; - Hans van den Eeden, Lodewijk Napoleon op reis door Zeeland; - Betty Blikman-Ruiterkamp, Uitreiking oorkonden; - Bas Bijkerk, Herinneringen aan Schuddebeurs; - Hugo Doeleman, Knechtswoninkjes op Schouwen-Duiveland; - Betty Blikman-Ruiterkamp, Televisieopnamen in de Noordhavenpoort; Avonturen van een Amsterdammer met Zeeuwse roots; - Betty Blikman-Ruiterkamp, Mozes in het biezen mandje; - Peter vleugel, Kastelen, landhuizen en Waterloo; Ledenexcursie van Stad en Lande; - Jeroen Padmos, Erfgoed als Schouws product; - Rinus van Langeraad KAzn, K. van Schouwen: een rooie rakker uit Dreischor; - wil Schackmann, Schouwen-Duiveland en de landbouwkoloniën; Het algemeen erkend weldadig karakter onzer natie; - Ria Geluk, Geschiedenis Leeft! Cursus streekgeschiedenis 2011; - Huib Uil, Van steen naar brons. Het standbeeld van Jacob Cats in Brouwershaven; - Frans westra. Gedenkstenen en gedenkplaten als cultureel erfgoed; - Bas Bijkerk, (Peren)bomen op de Burghse ring. Een overzicht van deze bijdragen werd eveneens opgenomen op de website van de Vereniging. Enkele bijdragen zijn daar digitaal raadpleegbaar voor zowel leden als niet-leden. De internet redactie werd ook in 2010 door Jeroen Padmos verzorgd. De verzending van Stad en Lande werd wederom onder leiding van Betty Blikman voorbereid door: Lex Luijendijk, Huib en Adri Kesteloo, Hans en Ineke Erbrink, Joop van Loo, Bas Bijkerk, Cor van der Linde, Diny en Peter Maartense. Ook voor het huis aan huis bezorgen van het blad op Schouwen-Duiveland kon wederom een beroep gedaan worden op: Ada van der Klooster in Brouwershaven en Zonnemaire, Hugo Doeleman in Dreischor, Jan en Lenie Verduijn den Boer in Noordgouwe, Bas Bijkerk in de Schouwse Westhoek en Huib Kesteloo op de Duivelandse dorpen. Lian Sluis, Cor van der Linde en Joop van Loo verzorgden de distributie in Zierikzee. De Redactie wil een speciaal woord van dank doen uitgaan naar een ieder die haar heeft bijge staan bij het samenstellen van Stad en Lande. Niet in de laatste plaats is zij dank verschuldigd aan Kees Stoutjesdijk van Drukkerij LnO te Zierikzee voor zijn professionele begeleiding bij de opmaak en productie van het blad. Aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee is dank verschuldigd voor de prettige samenwerking en het beschikbaar stellen van illustratiemateriaal. 7

Stad en lande | 2011 | | pagina 9