IN MEMORIAM PIET BOOT Bron: Goessche Courant, 18 november 1880 hieruit ook te weten wie de aandeelhouders van de meestoot waren. Het waren Cornelis van Oeveren, particulier, Adrianus Johannes de Braai, Marinus Koopman, landbouwers; Marinus Lodewijk, kuiper, Martinus Cornelis Lodewijk, par ticulier, allen woonachtig te Nieuwerkerk. Verder Hubrecht van de Stolpe en Joost Boot, landbou wers en Johannes Lodewijk, herbergier, allen te Capelle. Daarnaast Hendrik Romeijn, Hendrik Hage, Adriaan van de Stolpe en Jan Cornelis Verstraate, die allemaal landbouwer waren te Ouwerkerk. Tenslotte Marinus Pieter Hocke, land bouwer te Zonnemaire, Cornelis Willem van Oeveren, particulier te Schuddebeurs, Steven de Rijke, particulier te Oosterland en Adriaan Lodewijk, landbouwer te Zierikzee***. Over de teelt en bewerking van meekrap is rede lijk veel gepubliceerd. Over de geschiedenis van de afzonderlijke meestoven is betrekkelijk weinig bekend. Stukje bij beetje komen we zo nu en dan meer te weten over de geschiedenis van de mee stoven op Schouwen-Duiveland, zulks ook onder dankzegging aan André Flikweert. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Archief gemeente Nieuwerkerk, inv.no. 381. M.K. Romeijn, 'De bevangen van de Vierbannen van Duiveland', in: Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen-Duiveland), jrg. 11 (Zierikzee 1986) 22. Zie ook: K. Slager, Hier was eens Capelle (MiddelburgA/lissingen 2002) pag 18, 48 en 126. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Notarieel Archief 1906-1915, inv.nr. 383, nr. 4982. Hugo Doeleman Op 8 oktober 2011 overleed Pieter Adolf Boot op 97 jarige leeftijd. Piet werd op de najaarsvergade ring in 1996 benoemd tot erelid van Stad 8< Lande, mede vanwege zijn verdienste als voorzitter van de Planologische Commissie. Die commissie omvatte toen ook nog de activiteiten van de hui dige Monumentencommissie. Piet was deskundig op het gebied van architectuur en bouwkunde. Als oud directeur gemeentewerken Tholen wist hij de door Stad 8< Lande in te dienen bezwaarschriften altijd goed te onderbouwen. Piet was een man die het overleg zocht om zijn visie en motivatie naar voren te brengen. Altijd had hij een alternatief plan achter de hand. Door zijn handelwijze heeft Stad Lande veel bereikt. Een mooi voorbeeld van zo'n alternatief plan is de uitbreiding van de kerk in Nieuwerkerk. Op Piet kon ik altijd een beroep doen. Zo maakte hij graag bouwtekeningen van te restaureren gebou wen. in januari 1994 vroeg ik Piet om de boerderij Goemanszorg op tekening te zetten, omdat er plannen waren in deze boerderij het Streek- en Landbouw Museum te vestigen. Piet schrok er niet voor terug om als 80-jarige met duimstok in de hand de hooizolder in de schuur te beklimmen. Groot was de schrik toen hij door de lattenbodem zakte en met een smak op de betonvloer viel. Na één dag verblijf in het ziekenhuis pakte hij de draad weer op en leverde een perfecte bouwtekening af. Boerderijen hadden zijn grote belangstelling. Hij was actief in de Boerderijenstichting Zeeland waar hij veel werk verzette in het inventarisatieproject. Ook was hij actief in de Bond Heemschut Zeeland, waarin ik hem in 1995 als bestuurder mocht 9

Stad en lande | 2012 | | pagina 11