JAARVERSLAG COMMISSIE PLANOLOGIE Aize Meintema De commissie Planologie bestaat op dit moment uit de leden: Arjan de Hulster; Marinus van Dijke; Anne Osinga; Marnix van Stralen en Aize Meintema, secretaris. De post van voorzitter is vacant. Voorzitter Jos Bije heeft ons helaas moeten verlaten wegens toetre den als fractielid van de gemeenteraad. De commissie planologie is in 2011 zes maal bij een geweest. Veel onderwerpen hadden onze aandacht, hierna volgt een aantal zaken die een vervolg hebben gekregen: We hebben een zienswijze bij de gemeente inge diend tegen het windpark Gouweveerse polder. Deze is als alle andere 400 ingediende zienswij zen, niet gehonoreerd. Na uitvoerige besprekin gen met de leden van Stad en Lande hebben we, hoewel we ons aanvankelijk hadden voorgeno men het niet te doen, toch besloten in november een beroepschrift in te dienen bij de Raad van State. We willen niet graag overal tegen zijn maar velen vinden dit een belangrijk item. Inmiddels is bekend geworden dat de zitting van de Raad van State staat gepland op 13 april 2012. We hebben een zienswijze ingediend in de herzie ning van het bestemmingsplan ten behoeve van de Landschappelijke inpassing van glastuinbouw concentratiegebied Sirjansland. Om te kunnen controleren of de tuinders zich aan de uitspraak van de Raad van State houden hebben we om nadere informatie over de wijze van beplanting van de groengordel gevraagd. Ook zouden we de 12 meter hoge watertanks, met een diameter van 24 meter, liever midden in het complex zien in plaats van aan de uiteinden zoals gepland. Midden in zijn ze veel minder zichtbaar. Ook hebben we een zienswijze ingediend tegen het plan voor de uitbreiding van de glastuinbouw aan de Kloosterweg te Noordgouwe. Daar wordt aantoonbaar de uitspraak van de Raad van State genegeerd ten aanzien van de breedte van de groenstrook aan de Hanenweg en de wijze van afscherming van de verlichting van de kas. Het waterschap behandelt in januari/februari 2012 de door ons ingebrachte zienswijzen af over het binnenduins verbreden van de zeewering bij Renesse. Stad en Lande is voorstander van verbre den aan de zeezijde, maar dat is 3 miljoen duurder. Binnenduins verbreden leidt tot verlies van Den Soeten en Den Zouten Haert en dat vinden we erg jammer omdat dit een gebied is met unieke en beschermde flora en fauna. Maar als het om geld gaat mag de overheid blijkbaar haar- en de Europese regels negeren. De Brouwersdam moeten we helaas een beetje aan zijn lot overlaten wegens domweg tijdgebrek en dan moetje prioriteiten stellen. Dan hebben we nog het Zorgresort Schelphoek. We hebben contact opgenomen met de initiatiefne mers en hebben afgesproken betrokken te worden bij de besprekingen van het haalbaarheidsrapport. 13

Stad en lande | 2012 | | pagina 15