JAARVERSLAG COMMISSIE TIJDSCHRIFT Jeroen Padmos De Commissie Tijdschrift bestond in 2011 uit Peter Maartense (eindredactie), Aad Pattenier en Jeroen Padmos. In 2011 mocht de Commissie zich wederom ver heugen op een groot aantal ingezonden artikelen. Daarnaast ontvingen wij aanvullingen op de bij dragen, reacties op raadfoto's in de rubriek 'Wie is dat noe...?' en konden wij gebruik maken van onderzoekers die belangeloos hun (archief)- vondsten ter beschikking stelden voor publicatie. Driemaal achtereen kon daarom een zeer interes sant blad uitgegeven worden. In de nummers 130 tot en met 132, de vorig jaar verschenen exemplaren van Stad en Lande; histo rische bijdragen en mededelingen van de Vereni ging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland wer den achtereenvolgens gepubliceerd: - Hugo Doeleman, Afscheid van Ring 5 in Dreischor; - Rinus van Langeraad KAzn., Jacob Cats in Zeeuws-Vlaanderen; - Huib Uil, In Memoriam: Maatje Jansen-Glas (1919-2011); - Hilanda de Bruine, Munitiedump in Zeeland: weet u meer? Dan hebben we uw hulp nodig!; -Adriaan J. Rotte, Niet zomaar 'n kattebelletje; een bijzondere ansichtkaart...; - Arjan van Dixhoorn en Bart Ramakers, Onderzoe kers gezocht naar Zeeuwse rederijkerscultuur; - Jan Zwemer, De reorganisatie van de ZLM (1916- 1918) op Schouwen-Duiveland; - Sander den Haan, 'Wie weet of 't waer is' Herberg Schuddebeurs in het Noordgouwse gehucht Schuddebeurs omstreeks 1820; - Dies van 't Leven, Job Baster 1711-1775) her dacht; verslag van de herdenking van zijn 300ste geboortedag; - Huib Uil, Job Baster (1711-1775) een Zierikzeese geleerde; - Rinus van Langeraad KAzn., De uitzet; - Johan Everaers, Schouwen-Duiveland buiten dijks; - Peter Vleugel, Excursie naar Elburg en Huis Doorn; - Betty Blikman-Ruiterkamp, 'Een tweeluik met raadsels'; een diptiek van Het Keeten met de raderstoomboot Prinses Marianne; - Sander den Haan, 'Rijden om een zilvere prijs'; kermisvermaak van Herberg Schuddebeurs rond 1820; - Frans Beekman, Herinneringen aan mei 1940 in Renesse en fietsend naar Den Haag; - Rinus van Langeraad KAzn., De luiermand; - Frans Westra, Gedenksteen Duivelandse mee stoot gevonden. Een overzicht van deze bijdragen werd eveneens opgenomen op de website van de Vereniging. Enkele bijdragen zijn daar digitaal raadpleegbaar voor zowel leden als niet-leden. De internetredac tie werd ook in 2011 door Jeroen Padmos verzorgd. De verzending van Stad en Lande werd onder lei ding van Peter en Diny Maartense voorbereid door: Lex Luijendijk, Huib en Adri Kesteloo, Hans en Ineke Erbrink, Joop van Loo, Bas Bijkerk en Cor van der Linde. Ook voor het huis aan huis bezorgen van het blad op Schouwen-Duiveland kon wederom een beroep gedaan worden op: Ada van der Klooster in Brouwershaven en Zonnemaire, Jan en Lenie Verduijn den Boer in Noordgouwe, Bas Bijkerk in de Schouwse Westhoek en Huib Kesteloo op de Duivelandse dorpen. Uan sluis, Cor van der Linde en Joop van Loo verzorgden de distributie in Zierikzee. De Redactie wil een speciaal woord van dank doen uitgaan naar een ieder die haar heeft bijge staan bij het samenstellen van stad en Lande. Niet in de laatste plaats is zij dank verschuldigd aan Kees Stoutjesdijk van lno drukkerij te zierikzee voor zijn professionele begeleiding bij de opmaak en productie van het blad. Aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee is dank verschuldigd voor de prettige samenwerking en het beschikbaar stellen van illustratiemateriaal. 14

Stad en lande | 2012 | | pagina 16