VAN DE VOORZITTER VAN DE REDACTIE Hans Erbrink Er wordt binnen de Vereniging in de commissies hard gewerkt! Tal van zaken zijn in voorbereiding of al in de afrondingsfase. Zo heeft de Monumenten commissie de oorkondes klaar, die in de voorjaars vergadering zullen worden uitgereikt. Dat wordt echt een feestje! Diezelfde Monumentencommis sie heeft een kritische blik in het op 4 april aan staande te openen Stadhuismuseum geslagen en was zeer positief over wat ze daar allemaal gezien hebben, ook al stond nog bijna niets op zijn plaats. Maar qua oppervlak en ruimte ziet het er prima uit. Het zal voor Zierikzee en het eiland een grote aan winst zijn als het echt open gaat. Dan heeft de Museumdirec-tie een gigantische klus geklaard! Ook op het gebied van de planologie is hard gewerkt, uitmondend in een bezoek aan de Raad van State over de windmolens. Ons wordt ver weten, dat we ons tot een "actiegroep" zouden ontwikkelen. Dat is absoluut onze bedoeling niet, maar we worden door de omstandigheden wel tot die ingreep gedwongen. Soms, omdat men van gemeentewege zeer laat is met het doen van mede delingen en dan is er geen andere uitweg meer. Verder buigt Ria Geluk zich intensief over het verza melen van gegevens over ons culturele erfgoed in het kader van een door de gemeente op te stellen Erfgoednota, en gaat de excursiecommissie binnen kort op reis om de najaarsexcursie op 1 september a.s. naar Leuven voor te bereiden. Tenslotte wil ik een oproep doen aan de leden om de redactiecommissie van ons tijdschrift aan te vul len. De leemte die door het vertrek van Betty Blikman ontstaan is zou de redactie graag aange vuld zien! Ik hoop u graag op 20 april in de Voorjaarsverga dering te zien, waar na de pauze de Klederdracht vereniging "De Arke" hun bijdrage aan het behoud van ons culturele erfgoed zullen tonen. Helaas was Kant'ooi verhinderd deze avond. Hun optreden hou den we dus nog even te goed! Na het verdwijnen van de strenge vrieskoude kan uw redactie zich wijden aan nummer 133 van Stad en Lande. Een ingrijpende gebeurtenis in het achterliggend jaar is wel het afscheid van Betty Blikman van de redactie geweest, zij is, met haar echtgenoot, terug gekeerd naar het land van hun wortels en samen wonen ze al weer langer dan een jaar in Zelhem. De redactie zal haar diepgaande kennis van de historie van Schouwen-Duiveland node missen. Omdat de mening heerste dat haar verdienste best beloond mochten worden met een kleine bloe menhulde is uw eindredacteur met zijn echtgeno te naar Zelhem gereisd en hebben we ons ex- redactielid een bloemstuk in de vorm van een "Zeeuws knopje" aangeboden. Nevenstaande foto geeft daarvan een beeld maar we moeten wel Diny Maartense biedt Betty Blikman een bloemstuk aan als blijk van waardering voor Betty's werkzaamheden voor Stad en Lande. Foto collectie Peter Maartense 1

Stad en lande | 2012 | | pagina 3